انتخاب دو اثر فیلمساز گیلانی در جشنواره بین المللی فیلم کودک بنگلادش

انتخاب دو اثر فیلمساز گیلانی در جشنواره بین المللی فیلم کودک بنگلادش

فیلم های رویای سرخ و سایه های یک شهر به کارگردانی شهریار پورسیدیان و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران در بخش رقابتی دهمین جشنواره بین المللی فیلم کودک بنگلادش انتخاب شدند.
78148340 86793037bbdbc 300x193 - انتخاب دو اثر فیلمساز گیلانی در جشنواره بین المللی فیلم کودک بنگلادش

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، این جشنواره از ٢٤ تا ٣٠ ژانویه ٢٠١٧ (٥ تا ١١ بهمن ١٣٩٥٥) در شهر داکا پایتخت بنگلادش برگزار خواهد شد؛ این فستیوال که از سال ٢٠٠٦ تا کنون در حال برگزاری است، از مهمترین رویدادهای سینمایی در کشور بنگلادش به حساب می آید.
رویای سرخ که در خلال داستانش به معرفی نوروز ایرانی در گیلان زمین می پردازد، داستان محمد کودکی رویاپرداز است که همراه مادربزرگش زندگی می کند، سال نو در راه است و او رویایی در سر دارد.
عوامل این فیلم کوتاه عبارت اند از نویسنده و کارگردان شهریار پورسیدیان، تصویربردار مجتبی کوهکن، تدوین گر شهریار پورسیدیان، صدابردار حدیثه رفیع دوست، صداگذار شهریار پورسیدیان، بازیگران آیدین صفرنژاد، نرگس بدرطالعی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانانرشت.
رویای سرخ پیش از این جایزه بهترین فیلم کوتاه از هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو آمریکا ، دیپلم افتخار انسان دوستی از ششمین جشنواره فیلم هایی برای کودکان و نوجوانان اوکراین ، جایزه هیأت داوران چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رشد تهران ، جایزه بهترین فیلمبرداری از چهرمین جشنواره بین المللی فیلم کودک آلبانی ، جایزه بهترین فیلمبرداری از پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های مستقل سنت پترزبورگ روسیه و فیلم سایه های یک شهر جایزه بهترین فیلم از نگاه بزرگسالان درباره کودکان را از نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم کودک سیدنی استرالیا دریافت کرده بود.
سایه های یک شهر برداشتی آزاد از فیلم خانه دوست کجاست ساخته مرحوم کیارستمی بوده و قصه دانش آموزی در دنیای معاصر را روایت می کند که سعی دارد خانه …