انسان‌ها از لحاظ اعتقاد و اندیشه در مسیر پر خطری قرار دارند آیت الله فلاحتی در مراسم یادبود پدر استاندار گیلان:

انسان‌ها از لحاظ اعتقاد و اندیشه در مسیر پر خطری قرار دارند

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در مراسم یادبود پدر استاندار گیلان گفت: انسان ها از لحاظ اعتقاد و اندیشه در مسیر پر خطری قرار دارند و باید به گونه ای عمل کنند که از آزمایش سخت در این مسیر سربلند و پیروز بیرون آیند..

به گزارش رشت۲۰؛مراسم یادبود عبدالحسین سالاری پدر مصطفی سالاری استاندار گیلان و پدر شهید علی سالاری امروز با سخنرانی آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در مصلای رشت برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت در این مراسم گفت: انسان ها از لحاظ اعتقاد و اندیشه در مسیر پر خطری قرار دارند و باید به گونه ای عمل کنند که از آزمایش سخت در این مسیر سربلند و پیروز بیرون آیند.

آیت الله رسول فلاحتی با اشاره به اهمیت اعتقاد و باور پذیری دین محور در مسیر دنیای فانی، افزود: مومنان مرگ را بعنوان یکی از مقدرات الهی به راحتی می پذیرند و در زندگی دنیوی در هر کاری به آن فکر می کنند.

وی هدف های دنیوی را موانع بزرگی برابر ولایت پذیری انسان دانست و اضافه کرد: دستاورد ولایت پذیری انسان، پذیرش تقدیر و مقدرات الهی خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان دستاورد دیگر ولایت پذیری را زیبایی شناسی انسان مومن عنوان کرد و گفت: در فلسفه اسلامی فرد مومن تمام اتفاقات و حوادثی که از سوی خداوند متعال مقدر شده را زیبا می بیند که نمونه بارز آن واقعه کربلا و زیبایی شناسی زینب کبری سلام الله علیها بود.

در این مراسم که با حضور مسوولان و مدیران کشوری و لشکری، نمایندگان مردم در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و قشرهای مختلف مردم برگزار شد ، حاضران به نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند.