انسداد موقت محدوده رودبار تا منجیل به دلیل عملیات راه‌سازی فرمانده پلیس‌راه گیلان خبر داد

انسداد موقت محدوده رودبار تا منجیل به دلیل عملیات راه‌سازی

فرمانده پلیس‌راه گیلان گفت: محدوده رودبار تا تونل منجیل به دلیل انفجار مقطعی در عملیات راه‌سازی حدود دو ساعت مسدود می‌شود.

 13950305000191 PhotoA - انسداد موقت محدوده رودبار تا منجیل به دلیل عملیات راه‌سازی

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از فارس مهیار رستگار امروز با بیان اینکه تمام راه‌های مواصلاتی و ارتباطی گیلان باز است، اظهار کرد: تردد بدون محدودیت ترافیکی در این محورها برقرار است.

وی از انسداد موقت محور رودبار تا منجیل خبر داد و افزود: در محدوده رودبار تا تونل منجیل از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح امروز به صورت مقطعی انفجار در عملیات راه‌سازی صورت می‌گیرد و یکی دو ساعت راه مسدود می‌شود.

فرمانده پلیس راه گیلان با بیان اینکه انفجارها در خلوت‌ترین ساعت صورت می‌گیرد، تصریح کرد: رانندگان نگران مسیر تردد نباشند و از محور جایگزین استفاده کنند.

وی رعایت مقررات رانندگی در محور مذکور و توجه به ساعت انسداد مسیر را مورد تأکید رانندگان قرار داد و خاطرنشان کرد: رانندگان سرعت و سبقت مجاز را در دستور کار خود قرار دهند و برای حفظ ایمنی خود و سرنشینان خودرو به این مباحث توجه کنند.

رستگار با اشاره به وضعیت خوب جوی و جاده‌های گیلان یادآور شد: با مناسب بودن وضعیت جوی استفاده از موتورسیکلت برای راکبان افزایش می‌یابد و باید به نکات ایمنی این وسیله نقلیه توجه کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از کلاه ایمنی برای موتروسواران الزامی است، متذکر شد: راکبان موتورسیکلت با تصور اینکه هنگام راندن موتور احتیاط می‌کنند کلاه ایمنی را مورد استفاده قرار نمی‌دهند.

 فرمانده پلیس راه گیلان با بیان اینکه ۶۰ درصد راکبان موتورسیکلت در تصادفات غیر مقصر هستند، متذکر شد: استفاده از کلاه ایمنی امری ضروری بوده و در حوادث‌های ناخواسته نیز آنها را از خطر احتمالی ایمن نگه می‌دارد.