انضباط را الزام آور می دانیم و تعارفی در کار نیست/بهترین شهرداری ها با نگاه اقتدارگرا مدیریت شده اند

انضباط را الزام آور می دانیم و تعارفی در کار نیست/بهترین شهرداری ها با نگاه اقتدارگرا مدیریت شده اند

شهردار رشت تاکید کرد: بهترین شهرداری ها با نگاه اقتدارگرا مدیریت شده اند؛ برای همین امر انضباط را الزام آور می دانیم و تعارف در کار نیست و ان شالله بتوانیم در کنار هم این اقتدار را به منصه ظهور برسانیم

1da2bf7f7d96c29ba12097c8add9a2c2 L 300x150 - انضباط را الزام آور می دانیم و تعارفی در کار نیست/بهترین شهرداری ها با نگاه اقتدارگرا مدیریت شده اند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  پایگاه خبری رشت پرس ، جلسه هم اندیشی با فرمانده نیروی انتظامی رشت و فرماندهان کلانتری های رشت  با حضور دکتر سید محمد علی ثابت قدم شهردار رشت؛ مظفر نیکومنش نودهی نائب رئیس شورای اسلامی رشت، اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت؛ سید رضا موسوی روزان رییس کمیسیون فرهنگی شورا، فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی رشت؛ محمد حسین واثق کارگرنیا عضو هیات رییسه شورای اسلامی رشت ؛ علی مقصودی شهردار منطقه چهار رشت، مجتبی شهرستانی مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری رشت و فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت برگزار شد

دکترسید محمد علی ثابت قدم شهردار رشتدر این دیدار با بیان اینکه شهرداری رشت خانه شما سبز پوشان دلاور است اظهار داشت:  سابقه نیروی انتظامی جناب کارگرنیا و جناب حسینی باعث می شود که تعامل ما بیشتر شود.

وی با اشاره به مباحث تعامل گرایانه افزود: سه نکته از علایق بنده است که الزامی است که این موارد در محیط کار رعایت شوند.

شهردار رشت با بیان اینکه در سطح شهر هنجارها و ناهنجارهایی داریم گفت: اگر اقدامات پیشگیرانه به موقع انجام می شد شاید اصلا نیازی نبود که پلیس دغدغه های زیادی داشته باشد.

ثابت قدم با بیان اینکه امروز برای پلیس انقدر دغدغه ایجاد شده است که در درون خود نیز پلیس پیگشیری ایجاد کرده است تصریح کرد: به مرور زمان انقدر حجم ناهنجاری زیاد شد که این پیشگیری را به نهادی که باید نهاد بازدارنده باشد اشاعه داده شد.

وی تاکید کرد: این نشان دهنده این است که مشکلات در جاهای مختلف حل نشده است که عملا ریشه های آن با وظایف اولیه پلیس مرتبط است و این به وظایف نهادیی مانند شهرداری برمی گردد.

شهردار رشت افزود: در کشورهایی که تجارب موفق تری در مدیریت شهری دارند مدیریت واحد نقش اول را دارد و همه این موضوعات در مدیریت واحد در شهرداری ها جمع می شود و تنها یک موضوع آن هم پلیس است که در کنار شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: تنها در کشورهایی مانند آمریکا و انگلیسی است که پلیس اجتماعی از پلیس راهنمایی جدا است که پلیس راهنمایی در ذیل شهرداری ها قرار دارد.

 ثابت قدم افزود: همه کارها باید در شهرداری ها اگر مدیریت واحد باشد به گونه ای مدیریت شود که پلیس با ناهنجاری ها کمتر برخورد کند و نکته بعدی این است که ما با وجود عدم مدیریت شهری واحد لازم دیدیم که در شهرداری رشت حوزه ای را با عنوان پیشگیری و رفع تخلفات شهری در ساختار خود ببینیم که این خود بسیاری از حوزه های الزام آور را ایجاد می کند.

ثابت قدم تاکید کرد: این موضوع باعث می شود که بسیاری از موضوعات را با دیگر ادارات هماهنگ کنیم و در بحث محللات و عمیق شدن در محلات نیز می توانیم معضلات را حل کنیم و در موضوعاتی مانند کودکان کار؛ زنان سرپرست خانوار و اعتیاد و … فعالیتهای پیشگیرانه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در باز دارندگی به پیشگیری نیازمند هستیم گفت : قاعدتا بایدپلیس در کنار ما باشد تا در برخورد با ناهنجاری ها مانند خلاف ساختمانی و… از قوه اجرایی پلیس که نوعی بازدارنده است استفاده کنیم.

ثابت قدم افزود: برای ایجاد امنیت اقتدار لازم است و اگر در جهت اقتدار حرکت می کنیم نمی توانیم با این امر تعارف داشته باشیم و چر اکه پیش نیاز آرامش و امنیت مولفه اقتدار است .

وی تاکید کرد: گاهی ایراد وارد می شود چرا در شهرداری فعلی ما نیازمند نگاه انضباط گرا هستیم این انضباط برای این است که به دلیل حجم بالای مشکلات گاهی کارها در موقع خود انجام نمی شود اگر در زمان خود کارهای انجام شود مشکلات کمتری تولید می شود و قطعا مجموعه شهرداری و نیروی انتظامیبرای جلوگیری از این موارد در کنار هم هستند .

شهردار رشت با اشاره به اینکه وجود پاسگاه های پلیس اجتماعی در ۵۵ محله رشت گفت: ما نیازمند این هستیم که نگاه ها را عمیق کنیم و یک رابطه دو طرفه بین شهرداران مناطق و عزیزانی که در پاسگاه ها و کلانتری ها حضور دارند را عمیق تر سازیم.

ثابت قدم با بیان اینکه این رابطه دو طرفه سرعت حل مشکلات را با کاهش فاصله وجود مشکل و حل مشکل کم می کند گفت: و ما به لحاظ ذهنی و عملی به دنبال این امر هستین و مصادق بارز صحبتهای من این است که در طول تاریخ اثبات شده است بهترین شهرداری ها با نگاه اقتدارگرا مدیریت شده اند که یا خود فرد انتظامی بوده که نمونه آن را در کشور داریم و یا اگر فرد انتظامی نبوده اشت مش نظامی و اقتدارگرایانه داشته است

وی تاکید کرد: برای همین امر انضباط را الزام آور می دانیم و تعارف در کار نیست و ان شالله بتوانیم در کنار هم این اقتدار را به منصه ظهور برسانیم.

کارگرنیا: ارتباط بیشتر و نزدیک بین پلیس و مجموعه مدیریت شهری تسریع کننده حل معضلات شهری

  محمد حسین واثق کارگرنیاعضو هیات رییسه شورای اسلامی رشتبا بیان اینکه دو نعمت همواره گم و ناپیدا هستند اظهارداشت: یکی سلامتی و دیگر امنیت است تا زمانی که انسان سالم و تندرست است هیچ وقت به فکر درمان و مراکز بهداشتی نیست و زمانی که به پزشک نیاز پیدا می کند متوجه بسیاری از خلاء ها می شود.

کارگرنیاتاکید کرد: این خصلت انسان است که تا زمانی که به چیزی نیاز پیدا نکند متوجه خلاها و کمبودها نمی شود و تا زمانی که آرامش و امنیت است مردم متوجه نا امنی نیستندو زحماتی که بسیاری از دوستان ما در بخش پیشگیری می کشند به چشم نمی آید مگر اینکه نا امنی رخ دهد.

وی دلیل برپایی چنین جلسانی را برقراری ارتباط بیشتر و نزدیک بین پلیس و مجموعه مدیریت شهری دانست و گفت: از دکتر ثابت قدم برای ایجاد این حلقه مودت تشکر می کنم .

حاجی پور: رفاقت و دوستی بین سازمانها و مسئولان منافع مردم را تامین می کند

Z - انضباط را الزام آور می دانیم و تعارفی در کار نیست/بهترین شهرداری ها با نگاه اقتدارگرا مدیریت شده اند

 اسماعیل حاجی پور عضو شورای اسلامی رشت،نیروی انتظامی را سبزپوشان بی توقعی دانست که در جهت رفاه و آسایش مردم و ایجاد نظم و امنیت در جامعه تلاش می کنند.

وی افزود: خوشا به سعادت شما سبزپوشان نیروی انتظامی که تمام وجود خود را برای مردم گذاشته اید و افتخار شما در کنار مردم بودن است.

حاجی پور گفت: رفاقت و دوستی منافع مردم را تامین می کند و نیروی انتظامی شهرستان رشت فرماندهی غیر سیاسی دارد که هر آنچه در دلش است بر سر زبان می اورد و تنها به آسایش مردم می اندیشد که این خود رمز موفقیت است.

عضو شورای اسلامی رشت تاکید کرد: این رفاقت و دوستی باید بماند و هرچقدر که ما باهم دوست باشیم کارها زیباتر پیش می رود و هر چقدر کارها را لابه لای بروکراسی قرار دهیم به نتیجه مطلوب نمی رسیم.

نیکومنش نودهی :توسعه شهری بدون پلیس موثر نیست

 مظفر نیکومنش نودهی نائب رئیس شورای اسلامی رشتنیز در این جلسه من نیروی انتظامی را خانواده خود می دانم چرا که من از سربازان ناجا هستم اظهار داشت:من با لباس نیروی انتظامی بازنشسته شدم وباید بگویم که ناجا مثل شهرداری از تولد تا مرگر همراه شهروندان است .

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در همه امورات زندگی شهروندان در صحنه حضور دارد افزود: در ایام تعطیلات که همه برای گردش و تفریح برنامه ریزی می کنند نیروی انتظامی برای ارامش شهروندان آماده باش می زند .

نیکومنش تاکید کرد: ناجا با کمترین توقع و امکانات بهترین خدمات را ارائه می دهد و باید گفت که حضور ناجا در کنار مدیریت شهری بسیار اثر گذار اشت و توسعه شهری بدون پلیس موثر نیست .

وی کلانشهر رشت را در رده امن ترین استانهای کشور عنوان کرد و افزود:این امر ناشی از تلاش شبانه روزی ناجا است.

موسوی روزان:توسعه شهری در سایه هم اندیشی و تعامل محقق می شود

 سید رضا موسوی روزان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه تعامل و همراهی بین نیروی انتظامی و شهرداری را لازم و ضروی دانست و گفت: اگر این نزدیکی و تعامل نباشد کارها به درستی پیش نمی رود

موسوی روزان تاکید کرد: قانون در هر شکلی باید در تعامل اجرا شود اگر این تعامل نباشد قانون خشک و بی روح انجام می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت برقراری و تکرار جلسات این چنینی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید در کنار هم برای توسعه شهر برنامه ریزی کرد.

شیرزاد: امروز باید همه با هم و در کنار هم برای آبادانی و امنیت سرزمین خود تلاش کنیم

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - انضباط را الزام آور می دانیم و تعارفی در کار نیست/بهترین شهرداری ها با نگاه اقتدارگرا مدیریت شده اند

  فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی رشتنیز در این جلسه با بیان اینکه این نشست هم اندیشی را به فال نیک می گیریم اظهار داشت: نیروی انتظامی امین و مورد اعتماد مردم است.

وی افزود: مردم با دیدن لباس سبز نیروی انتظامی خیالشان راحت میشود و فعالیتهای شبانه روزی خود را در آرامش انجام می دهند.

سخنگوی شورای اسلامی رشت تاکید کرد: این نشان از تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی است که در هر ساعت از شبانه روز شهر و استان ما امن است .

وی امنیت کشور را ناشی از تلاش نیروهای متعهد و ولایت مدار سپاه؛ بسیج ، ناجا و نداجا دانست گفت: این افراد مقتدرانه برای به اهتزار درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند.

شیرزاد با بیان اینکه مبارزه با استکبار جهانی آمریکا در راس همه فعالیتهای ما قرار دارد گفت: امروز باید همه با هم و در کنار هم برای آبادانی و امنیت سرزمین خود تلاش کنیم.

سخنگوی شورای اسلامی رشت در پایان افزود: از همسران نیروی انتظامی تشکر ویژه ای باید داشت چرا که شاغلان در نیروی انتظامی وقت اندکی را در خانواده ها می گذارند و باید از همسران انها به خاطر صبوری انها تشکر کرد.

شعبانی : در دو سال گذشته تحولات چشمگیری در حوزه مدیریت شهری صورت گرفته است  

رحیم شعبانی فرمانده انتظامی شهرستان رشتبا تقدیر و تشکر ویژه از شهردار رشت برای برگزاری این نشست هم اندیشی اظهار داشت: مشغله ایشان زیاد و کارها بسیار سخت است ما شاهد این هستیم که در دو سال گذشته تحولات چشمگیری در حوزه مدیریت شهری صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: از دکتر ثابت قدم و تیمی که ایشان را همراهی می کنند اعضای شورای شهر و مشاوران ایشان که اقدامات اساسی را در شهر ایجاد کردند سپاسگزاریم.

شعبانی : کاهش ۱۵ درصدی جرایم در سطح شهرستان رشت

وی گفت: در سطح شهر میزان رضایتمندی مردم را در حوزه های مختلف شهری شاهد هستیم و توجه مجموعه مدیریت شهری به پلیس نشان می دهد که تیم مدیریتی شهر به اهمیت فعالیتهای نیروی انتظامی واقف هستند چرا که امنیت از مولفه های اصلی توسعه پایدار در هر کشوری است.

شعبانی با بیان اینکه امنیت بستر ساز بسیاری از فعالیتهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در سطح کشور است افزود: نیروی انتظامی این افتخار را دارد که در خاکریز اول و جبهه اول تامین امنیت است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رشت با اشاره به همدلی نیروی انتظامی با دستگاههای دولتی گفت: این امر باعث کاهش ۱۵ درصدی جرایم در سطح شهرستان رشت شده است.

وی افزود: پلیس سه عنصر وجدان کاری، راستگویی و امانتداری را در دستور کار خود قرار داده است و در جهت جلب رضایت مردم و اعتماد سازی اقدامات لازم را انجام می دهد.

وی تاکید کرد: در تحولاتی عمرانی که در سطح شهر انجام شده است اگر همراهی پلیس نبود مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کرد و ما باور داشته ایم که پروژه ها در جهت رفاه مردم است .

وی با اشاره به فضاهای سبز , ایستگاههای پلیس ، پلهای عابرپیاده و پلهای زیر گذری که در شهر ایجاد شده است گفت: اگر پلیس و شهرداری تعاملی دو سویه داشته باشند در مدیریت شهری بسیار اثر گذار است.

شعبانی با تاکید بر اینکه ما از همه نیروهای خود می خواهیم که با شهرداری همکاری کنند تصریح کرد: در زمان دکتر ثابت قدم در مورد ساماندهی دستفروشان و جمع آوری متکدیان اقدامات خوبی انجام شد و از شهردار رشت برای مهیا ساختن ساختمان برتی نگهداری معتادان متجاهر تشکر می کنیم.

وی با با تاکید برتعامل با شهرداران مناطق افزود: هر چقدر یاری و تعامل بیشتر باسد در عمران و آبادانی شهر اثر گذار تر است ما در طول ۳۵ سال شهرداران زیادی را در رشت شاهد بودیم املای نانوشته غلط ندارد و در مجموعه اقدامات خوبی در دوران دکتر ثابت قدم انجام شده است و ما دعاگوی ایشان و آماده تعامل و همکاری در حوزه های گوناگون هستیم و خدا را شاهد و ناظر اعمال خود می دانیم.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت گفت: همواره در اجرای ماموریتهای طافت فرسا در شهر نیروهای ما آماده خدمت هستند و خدا را شکر که توانستیم با همکاری و همیاری بر مشکلات شهری فایق آییم و این ناشی از مدیریت خوب شهری است.

 حسینی مشاور کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با اشاره به اتفاقات خوبی که در حوزه ترافیک و توسعه معابر و فضای سبز در رشت رخ داده است اظهار داشت: در حوزه عمران شهری صمیمانه از زحمات پلیس تشکر می کنیم.

وی با بیان اینکه در ارتباط با ساماندهی مشاغل مزاحم و دستفروشان مشکلات بسیاری داشتیم و اگز زحمات پلیس نبود تلاش ها نتیجه بخش نبود گفت: حضور موثر حاج اقا کارگرنیا در مجموعه شورای شهر رشت بسیار اثر گذار بود حسینی تصریح کرد: از حسن نظر دکتر ثابت قدم که نظر مثبت در تعامل با پلیس داشته اند صمیمانه تشکر می کنم.

در ادامه این جلسه هر کدام از فرماند هان کلانتری های شهر رشت به بیان نقطه نظرات و نقاط ضعف و قوت منطقه تحت پوشش خود پراختند و برای رفع مشکلات بین انها و مدیران شهری حاضر در جلسه هم اندیشی و گفت و گو شد.

در پایان جلسه از سوی شهرداری رشت با اهدای لوح تقدیر از مهمانان حاضر در این جلسه تقدیر شد.