انفجار یک منزل مسکونی در رشت

انفجار یک منزل مسکونی در رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از وارش نیوز: انفجار گاز در منزل مسکونی يك مصدوم برجاي گذاشت.

IMG12123622 300x208 - انفجار یک منزل مسکونی در رشت


معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت  اعلام کرد: ساعتی قبل در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر شنیدن صدای انفجار، بیدرنگ ستادفرماندهی یک دستگاه خودرو ي اطفايي و نجات از ایستگاه ۱۲ به محل حادثه واقع در بلوار خرمشهر، روبروی پمپ بنزین گیل یار اعزام شد.

شهرام مومنی معاونت عملیات سازمان آتش نشانی رشت با اعلام نشت گاز و انفجار در یک باب منزل مسکونی افزود: به محض رسيدن به محل حادثه با يك باب منزل مسكوني ويلايي كه بواسطه شدت انفجار موجبات شكستگي شيشه ها و درب هاي ورودي فراهم شده بود مواجه شديم.

وي در ادامه افزود: آتش نشانان سریعا پس از ایمن سازی محل حادثه و قطع سیستم برق و گاز بهمراه تجهیزات نجات نسبت به ايمن سازي محل حادثه اقدام نمودند.

این مسوول آتش نشانی ادامه داد: علت حادثه استفاده نامناسب از ادوات و اتصالات گاز شهري (شيلنگ گاز) و نبود بست مناسب بوده که بر اثر انتشار گاز موجبات انفجار و تخريب را فراهم نمود.

شهرام مومني با بيان اينكه در لحظه انفجار شش تن از اعضاي خانواده در منزل حضور داشتند افزود: بواسطه حمل اجاق گاز روشن به بيرون ازمحوطه يك مرد ۲۴ ساله از ناحيه دست و صورت دچار سوختگي شد كه سريعا به بيمارستان سوختگي انتقال يافت.

در پایان اين مسوول آتش نشاني به عدم رعایت طول شیلنگ گاز شهری در این حادثه اشاره داشت و افزود: حداکثر طول شیلنگ گاز شهری یک متر و ۲۰ سانت بوده که با توجه به تصاویر منتشره عدم رعایت این اصول به وضوح دیده می شود.

گفتنی است: این حادثه با توجه به خسارات مالی بدون تلفات جانی به خیر گذشت.