اهدای تسهیلات به ۸۰۰ واحد صنعتی گیلان در سال جاری وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

اهدای تسهیلات به ۸۰۰ واحد صنعتی گیلان در سال جاری

وزیر صنعت، معدن و تجارت از اهدای تسهیلات به ۸۴۹ واحد صنعتی خرد و متوسط گیلان در ابتدای سال جاری خبر داد.

.jpg - اهدای تسهیلات به 800 واحد صنعتی گیلان در سال جاری

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایلنا، محمدرضا نعمت‌زاده امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید در استانداری گیلان هدف از پرداخت تسهیلات رونق تولید را تنها توزیع پول ندانست و اظهار کرد: تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۱۶ هزار واحد کوچک و متوسط در سراسر کشور پرداخت شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پس از تأکیدات مقام معظم رهبری همکاری نهادهای مختلف در زمینه‌ پرداخت این تسهیلات سرعت گرفت، افزود: دولت در بخش احیای واحدهای نیمه راکد و افزایش ظرفیت واحدهای کنونی اهتمام دارد و امیدواریم با توجه به روندی که در پیش گرفته‌ایم بتوانیم در نزد رهبر معظم انقلاب و مردم سرافراز باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مبالغ پرداخت شده باید در خدمت تولید و ایجاد اشتغال باشد، تصریح کرد: به منظور بررسی نحوه‌ هزینه‌کرد تسهیلات دریافتی واحدهای تولیدی، نظام شفاف نظارتی طراحی شده است.

وی راه‌اندازی کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید را موجب بهره‌مندی استان‌ها از مجموعه‌ فعالیت‌های این بخش در استان‌ها شده بود و تصریح کرد: استانداران بار سنگینی از اجرای طرح مذکور بر‌عهده داشتند و بیش از ۳۰ درصد وقت آنها صرف مسائل مرتبط با رفع موانع تولید شد.

نعمت‌زاده با تصریح بر اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۴۹ واحد صنعتی خرد و متوسط گیلان  ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند، یادآور شد: در گیلان همکاری خوبی در زمینه رفع موانع تولید وجود دارد.

وی با اشاره به دریافت تسهیلات واحدهای تولیدی خاطرنشان کرد: از تعداد مذکور واحدهای تولیدی گیلان، ۵۵۹ واحد در قالب طرح رونق تولید و ۲۹۰ واحد نیز از منابع داخلی بانک‌ها تسهیلات دریافت کردند.