اهدای مدال های اسطوره کشتی فرنگی گیلان به موزه رشت طی مراسمی؛

اهدای مدال های اسطوره کشتی فرنگی گیلان به موزه رشت

مراسم اهدای مدال های اسطوره کشتی فرنگی ایران و جهان مرحوم حسین نیک نژاد توسط همسر وی به موزه رشت با حضور مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان خانواده آن مرحوم و جمعی از پیشکسوتان ورزش گیلان برگزار شد.

به گزارش رشت۲۰؛ رضا علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در این مراسم اظهار داشت: مرحوم حسین نیک نژاد در رشته ی کشتی فرنگی مدال های رنگارنگی برای کشورمان  به ارمغان آورد و  در سطح مسابقات بین المللی حاضر نشدن وی در برابر حریف اسراییلی نشان از اعتقاد و ارادت وی به آرمان های مقدس جمهوری اسلامی و کشورمان داشت.

علیزاده اضافه کرد: نام وی همواره اسطوره خواهد ماند و حرکت اهدای مدال های او از سوی خانواده اش نام وی را در ذهنها جاودانه خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اهدای مدال های برخی از ورزشکاران به موزه گفت: پهلوان فردین معصومی، پهلوان روشن دل آقای عسگری با اهدای مدال های خود به موزه به نوعی ارتباط خود با نسل آینده برقرار می کند و فرهنگ پهلوانی هم بدین طریق به نسل جوان منتقل می شود.

 

علیزاده با اشاره به ایجاد موزه ی مشاهیر و شخصیت های گیلان اظهار کرد: ما از نام آوران حوزه های مختلف این انتظار را داریم فرهنگ اهدا در زمینه ی موفقیت های انسانی را در جامعه نهادینه کنند

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: مراسم ویژه تری برای پهلوان نام آور مرحوم نیک نژاد خواهیم داشت تا شانیت و جایگاه این پهلوانان حفظ شود.