اوقاف “بیمارستان تخصصی سرطان” در رشت احداث می‌کند‌ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان:

اوقاف “بیمارستان تخصصی سرطان” در رشت احداث می‌کند‌

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: ساخت بیمارستان تخصصی ویژه بیماران سرطانی از سوی اوقاف گیلان در دستور کار است و این بیمارستان برای رفاه حال بیماران در مرکز رشت احداث می‌شود.

139501111613443357429064

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین ولی عادلی ظهر امروز در نشست تخصصی “وقف و رسانه” با حضور مدیران مسئول نشریات و خبرگزاری‌های استان گیلان با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ وقف در جامعه امروز اظهار داشت: رسانه‌ها بهترین و مناسب‌ترین ابزار برای ترویج فرهنگ سنت حسنه وقف در جامعه هستند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی جامعه، رسانه‌ها باید به‌وسیله شیوه‌های نوین اطلاع‌رسانی به ترویج این فرهنگ ماندگار بپردازند افزود: رسانه‌ها بازوی توانمند اوقاف هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، درآمد بالغ بر ۲۰ بقعه در استان را مطلوب عنوان و خاطرنشان کرد: اقدامات و عملیات‌های مختلف در سازمان و ادارات اوقاف طبق ضوابط و قوانین گسترده انجام می‌شود.

عادلی با تاکید بر اینکه هیچ مدیری در اوقاف نمی‌تواند بدون قانون و هماهنگی ریالی را جابه جا کند تصریح کرد: اقدامات و صرف هزینه‌ها در بقاع و مساجد استان طبق ضوابط و قوانین سازمان انجام می‌شود.

وی سلیقه‌ای عمل کردن در اوقاف را غیرممکن دانست و با بیان اینکه درآمد هر بقعه‌ای طبق قوانین برای همان مکان هزینه می‌شود خاطرنشان کرد: صرف هزینه‌ها در اوقاف کاملاً شفاف است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه تنها ۱۰ درصد از درآمد بقاع متبرکه به مرکز ارسال می‌شود تاکید کرد: ۱۰ درصد مذکور با تشخیص مقام معظم رهبری و نماینده ایشان در استان‌ها صرف امورات می‌شود.

عادلی بالغ بر ۴۰ درصد درآمد بقاع متبرکه را صرف کارها و اقدامات عمرانی عنوان کرد و افزود: ۳۰ درصد درآمدها صرف امور هزینه‌های جاری و ۲۰ درصد صرف اقدامات فرهنگی می‌شود.

عادلی با اشاره به اینکه وقف هرگز مانع توسعه نمی‌شود بیان کرد: هیچ دستگاه و مرجع تقلیدی حکم به عدم وقفیت یک موقوفه در جامعه نمی‌دهد.

وی با اشاره به بقاع جعلی در استان و با بیان اینکه بقاع جعلی در استان شناسایی شده‌اند خاطرنشان کرد: برای مقابله با این موضوع نیازمند کمک و همکاری تمامی مسئولان و دستگاه‌ها در استان هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان ساخت بیمارستان خیریه برای بیماران سرطانی را در دستور کار این اداره کل عنوان کرد و افزود: بیمارستان مذکور برای رفاه حال بیماران در رشت ساخته می‌شود.

عادلی با تاکید بر اینکه همه مدیران در خدمت نظام هستند و مدیران واقعی نظام جز خدمت رسانی به مردم تفکری ندارند تصریح کرد: دلیل برخی هجمه‌های انجام شده برای اوقاف، مقاومت در مقابل تخلف است.