ایجاد پژوهشکده مدیریت و کشاورزی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

ایجاد پژوهشکده مدیریت و کشاورزی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

مراسم گرامیداشت هفته معلم و تجلیل از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد.
85270464_96774231bdfbb

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسکانیوز، دکتر علیرضا امیر تیموری دبیر هیات امناء ورئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن پاسداشت مقام شامخ معلم ، با ارج نهادن به مقام و منزلت استادان و معلمان خاطر نشان کرد : هدف معلم رسم تصویر آینده نیست، بلکه او توانایی رسم مسیر آینده را به ما می آموزد، پس به احترامش می ایستیم.
این مقام مسئول ادامه داد: معلمی در قرآن کریم جلوه هایی از قدرت الهی است و روز معلم تجلیل از کسانی است که علم را قطره قطره در رگ ها جاری می کنند وخود می سوزند و با دانش خود باعث ساخته شدن جامعه می شوند چرا که معلمی به عنوان شغل وحرفه نیست بلکه هنر واستعداد و توانمندی است .
وی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری با اشاره به دستاورد های دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ، ادامه داد: در بحث گسترش رشته ها ،گسترش رشته های تحصیلی در حوزه آموزش باید مورد توجه قرار گیرد که در رشته های دکتری تخصصی از ۳ رشته به ۳۰ رشته محل مقطع دکتری افزایش یافت که ۲۵۵ رشته به طور رسمی در دفترچه انتخاب رشته قرار گرفته است، همچنین در کارشناسی ارشد از ۳۳ رشته به ۶۶ رشته کارشناسی ارشد ارتقاء یافت.
دکتر امیر تیموری تصریح کرد : دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در حال حاضر ۲۴۱ نفر عضو هیات علمی تمام وقت دارد که نسبت استاد به دانشجو ۱ به ۴۸ است . ۱۵۳ نفر از عضو هیات علمی درجه استادیاری به بالا دارند که در مقابل ۵۰۴۰۰ نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی نسبت ۱ به ۳۲ دارند که در این زمینه رتبه دوم دانشگاههای استان را داریم.
او با توجه به نافع بودن علم از نگاه مقام معظم رهبری و راه اندازی مرکز رشد، خاطر نشان کرد : شرکت های دانش بیان و هسته های فناور در مرکز رشد فعالیت دارند. تعداد …