ایران برای همه مردم واکسن کرونا می‌خرد و رایگان توزیع می‌کند!

ایران برای همه مردم واکسن کرونا می‌خرد و رایگان توزیع می‌کند!

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از همشهری آنلاین، درحالی که در دنیا هر روز خبرهای امیدوارکننده‌ای از تایید واکسن‌های کرونا منتشر می‌شود و مردم خسته از پروتکل‌های بهداشتی آزاردهنده و آزرده از خبرهای پی‌درپی مرگ را مشعوف به خود می‌کند، اما در ایران، تجربیاتی که چند نمونه اخیر هم دارد از جمله ناکامی در واردات واکسن آنفلوآنزا، خبرهای امیدوارکننده را کمرنگ می‌کند.

به هرحال چندروزی است که وزارت بهداشت خبر از تامین واکسن برای درصدی از ایرانیان می‌دهند. در ابتدا گفته شد حدود ۱۰ درصد جمعیت ایران از طریق کواکس به ایران واکسن می‌رسد و در ادامه هم نمکی، وزیر بهداشت گفت تا ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا به ایران وارد می‌شود؛ برای ۲۱ میلیون نفر.

پیش از ظهر امروز هم سخنگوی وزارت بهداشت از همکاری با روسیه برای ساخت واکسن کرونا خبر داد.

اما اکنون دکتر محمدرضا هاشمیان، فوق تخصص ICU در بیمارستان مسیح دانشوری و استاد دانشگاه بهشتی که در ماه‌های گذشته از چهره‌های معروف پزشکی در جنگ با کرونا بوده است، در پستی اینستاگرامی از خرید واکسن برای همه ایرانیان خبر داده است که البته ظاهرا رایگان هم هست.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - ایران برای همه مردم واکسن کرونا می‌خرد و رایگان توزیع می‌کند!