ایران صدر رنکینگ آسیا را از دست داد (عکس) با لغو بازی برابر کوزوو

ایران صدر رنکینگ آسیا را از دست داد (عکس)

به گزارش رشت۲۰ طبق جدول رده بندی آنلاین فیفا بعد از برد پرگل تیم ملی استرالیا برابر جمهوری چک، این تیم جای ایران را در صدر جدول آسیا گرفت و به عنوان برترین تیم انتخاب شد.

01306552 300x187 - ایران صدر رنکینگ آسیا را از دست داد (عکس)


طبق جدول آنلاین سایت رسمی فیفا، تیم ملی ایران در حال حاضر با ۷۲۷ امتیاز در رده اول آسیا قرار دارد اما طبق پیش‌بینی انجام شده تا تاریخ بعدی انتشار جدول رده‎ بندی برترین‌ها که در روز ۷ ژوئن (۱۹ خرداد) خواهد بود؛ با کاهش ۱۹ امتیازی مواجه شده و دارای ۷۰۸ امتیاز  می‌شود.

از طرف مقابل تیم ملی استرالیا که در حال حاضر با ۷۰۰ امتیاز در رده دوم آسیا قرار دارد طبق نظر سایت فیفا و با توجه به بردهای اخیرش ۷۱۸ امتیاز کسب می‌کند و به این ترتیب و با اختلاف ۱۰ امتیازی نسب به ایران در رده اول آسیا قرار خواهد گرفت.

نکته‌ی جالب توجه این است که تیم ملی ایران در روز ۸ ژوئن آخرین بازی تدارکاتی خود را با لیتوانی انجام می‌دهد و به احتمال فراوان با از دست دادن رتبه اول آسیا به استقبال مسابقات جام جهانی می‌رود.

شاید اگر دو بازی ایران مقابل یونان و کوزوو به دلایل مختلف لغو نمی‌شد، حالا تیم ملی می‌توانست رتبه‌ی اول آسیا را حفظ کند و به عنوان صدرنشین آسیا در جام جهانی روسیه شرکت کند.

 

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - ایران صدر رنکینگ آسیا را از دست داد (عکس)