ایران ۱- امید ازبکستان صفر؛ درخشش جوانهای باانگیزه گمنام های ازبک، سورپرایز خداحافظی تیم ملی

ایران ۱- امید ازبکستان صفر؛ درخشش جوانهای باانگیزه

ملی پوشان ایران موفق شدند با تنها گلی که در نیمه اول به ثمر رساندند از سد حریف خود بگذرند و آخرین دیدار خود در تهران را با پیروزی پشت سر بگذارند.

 01303266 - ایران 1- امید ازبکستان صفر؛ درخشش جوانهای باانگیزه

ابه گزارش رشت۲۰،  شاگردان کارلوس کی روش در اولین دیدار تدارکاتی خود در دور جدید اردوهای آماده سازی و در آخرین دیدار خود پیش از عزیمت به ترکیه موفق شدند با تنها گل روزبه چشمی حریف خود را شکست دهند و بدین ترتیب خود را آماده دیدار برابر ترکیه کنند .

 

بازی دوستانه ملی؛ شنبه: ۹۷/۰۲/۲۹ ؛ ساعت: ۲۱
استادیوم: آزادی/ تماشاگر: … نفر
داور: سعود العذبه(قطر)؛ کمک‌ها: جمعه بورشید(قطر) و یوسف الشمری(قطر)

 

کارت زرد:

سید مجید حسینی(۹۰) از ایران

 

تیم ملی ایران

 • امیر عابدزاده(۴۵- سید حسین حسینی)
 • محمدرضا خانزاده
 • سید مجید حسینی
 • وریا غفوری(۴۵- سید جلال حسینی)
 • احسان حاج‌صفی(۵۹- پژمان منتظری)
 • روزبه چشمی(۴۵- سعید عزت‌اللهی )
 • کریم انصاری‌فرد(۶۸- وحید امیری)
 • علی قلی‌زاده
 • مهدی ترابی
 • مهدی طارمی(۶۸- میلاد محمدی)
 • رضا قوچان‌نژاد

سرمربی: کارلوس کی‌روش

 

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - ایران 1- امید ازبکستان صفر؛ درخشش جوانهای باانگیزه

 

تیم ملی ازبکستان

 • ارگاشیف بوتیرالی
 • رستم آشورماتوف(۷۰- اسلام قابیلوف)
 • اکروم کومیلوف
 • عباس بیک اوتاکسونوف
 • عزیز گانیف
 • اودیل همروبکوف
 • زابیلو اورینبوئف(۸۳- آندره سیدروف)
 • عزیز تورگانبوئف(۷۵- جسور یاشیوبوئف)
 • ژالولیدین ماشاریپوف(۸۸- اسلام کنجابوئف)
 • دستان تورسانوف
 • ژاویر سیدیگوف

سرمربی: تیمور کاپادزه

 

 

شرح گل:

ایران ۱ ازبکستان ۰(دقیقه ۱۶، روزبه چشمی): ارسال دقیق احسان حاج صفی از روی نقطه کرنر با پرواز بلند چشمی توام شد و این بازیکن با ضربه سری دیدنی دروازه تیم مهمان را باز کرد.

 

01303271 - ایران 1- امید ازبکستان صفر؛ درخشش جوانهای باانگیزه

 

 

شرح بازی:

ملی پوشان ایران در آخرین دیداری که پیش از خروج از ایران برگزار کردند توانستند به پیروزی برسند. گل نیمه اول روزبه چشمی تا پایان نود دقیقه باقی ماند تا شاگردان کی روش بتوانند برابر ازبکستان به پیروزی یک گله برسند.
بازی با حملات سریع مهاجمان ایران آغاز شد و مشخص بود که آنها عزم خود را جزم کردند تا در همان نیمه اول کار حریف را یکسره کنند. حملات ایران از توسط ترابی و قلی زاده پایه ریزی می شد در ۱۰ دقیقه ابتدایی بارها تا مرز فروپاشی دروازه حریف پیش رفت اما این اتفاق نیفتاد تا پیش از پایان ربع اول بازی یک ارسال گره گشای تیم ملی شود و گل یاران کی روش را به همراه داشته باشد. پس از پیش افتادن ملی پوشان ایران آنها بازهم میل به باز کردن دروازه حریف خود داشتند اما موفق به این کار نشدند تا پس از گذر از نیمه ابتدایی نیمه اول بازی ازبک ها کم کم به پیش بیایند و فشار ابتدایی را از روی دروازه خود بردارند. در ادامه زور دو تیم به هم نچربید تا نیمه اول با همان یک گل ایران به پایان برسد.
در نیمه دوم باز هم این ملی پوشان ایران بودند که راه دروازه حریف را در پیش گرفتند و سعی در باز کردن دروازه آنها داشتند که در نهایت موفق نشدند. تیم ملی که بازیکنان زیادی را در این نیمه تغییر داده بود شوت از پشت محوطه جریمه را به عنوان اصلی ترین حربه خود به کار می گرفتند و اتفاقا چند بار تا نزدیکی به ثمر رساندن دومین گل نیز پیش رفتند اما گلر ازبک ها مانع از این اتفاق شد. تیم مهمان نیز در این نیمه موفق شد بازی بهتری نسبت به نیمه اول به نمایش گذاشتند و توانستند با پاسکاری های خود بین مدافعان تیم ملی فرصت های مناسبی برای خود ایجاد کنند هرچند آنها نیز به مانند مهاجمان ایران در گلزنی ناموفق بودند تا در نهایت دیدار دو تیم با همان یک گل نیمه اول به پایان برسد و شاگردان کی روش در آخرین دیدار خود در تهران توانستند با پیروزی به کار خود پایان دهند.

 

01303284 - ایران 1- امید ازبکستان صفر؛ درخشش جوانهای باانگیزه

 

 

دقایق حساس:

دقیقه ۷ – حرکت ازبک ها از کناره با ارسال بازیکنان این تیم ادامه یافت اما شوت خطرناک سیدیگوف با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۴ – ارسال ترابی در حالی که موقعیت خطرناکی روی دروازه حریف به وجود آورد از روی سر مهاجمان ایرانی عبور کرد.

دقیقه ۲۳ – توپ برگشتی مدافعان ایران از روی کرنر ازبک ها درون محوطه جریمه با ضربه ماشاریپوف دروازه ایران را به شدت تهدید کرد اما علی قلی زاده با ضربه سر این توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید.
دقیقه ۳۲ – یک و دوی مهاجمان ایران پشت محوطه جریمه به قلی زاده رسید اما شوت این بازیکن از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه ۳۸ – ارسال بلند غفوری از کناره راست زمین با ضربه سر به موقع گوچی دروازه ازبک ها را به شدت تهدید کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۳ – یک فرصت دیگر برای ملی پوشان ایران به وجود آمد اما این بار نیز ضربه قلی زاده راهی به دروازه حریف پیدا نکرد.

دقیقه ۴۷ –انصاری فرد در اولین حمله تیم ملی موفق شد با عبور از چند مدافع ازبک خود را به محوطه جریمه این تیم برساند و شوت محکم خود را روانه دروازه ازبکستان کند اما گلر این تیم با واکنش سریع خود مانع از باز شدن دروازه شد.
دقیقه ۴۷ – توپ برگشتی حمله قبلی پشت محوطه جریمه به مهدی ترابی رسید و او نیز شوت حساب شده خود را روانه دروازه حریف کرد اما باز هم این ارگاشیف بود که موفق شد توپ را به کرنر بفرستد.
دقیقه ۴۹ – حمله سریع بازیکنان ایران پشت محوطه جریمه به گوچی رسید و او نیز با ضربه ای محکم توپ را از بالای دروازه به بیرون زد.

دقیقه ۶۱ – ارسال کرنر از جناح چپ موقعیت خوبی برای خانزاده مهیا کرد اما توپ از بالای سر مدافع تیم ملی عبور کرد.
دقیقه ۶۳ – حرکت خوب ازبک ها از میان مدافعان ایران به مهاجم این تیم رسید اما ضربه او راهی به دروازه ایران نیافت و راهی کرنر شد.
دقیقه ۶۶ – شوت طارمی از راه رسیده با واکنش زیبای گلر ازبک ها مهار شد.

دقیقه ۷۲ – حرکت دیدنی ترابی از کناره چپ زمین که با میان برداشتن یکی دو بازیکن حریف ادامه یافت در نهایت منجر به شوت دیدنی ترابی شد اما دروازه بان ازبک ها با واکنشی زیباتر موفق به دفع این توپ شد.
دقیقه ۷۹ – حرکت تکنیکی مهاجم ازبک ها پس از چند یک و دو دروازه ایران به شدت تهدید کرد اما حسینی با سیو به موقع خود مانع از باز شدن دروازه ایران شد و دو شوت مختلف بازیکن ازبک ها را مهار کرد.

 

 

بهترین بازیکن:

مهدی ترابی و علی قلی زاده را می توان بهترین بازیکنان این دیدار دانست. هافبک های تیم ملی بارها با حملات خود دروازه حریف را نشانه گرفتند هرچند موفق به باز کردن دروازه حریف نشدند اما بارها توانستند مدافعان حریف را به هم بریزند و تا مرز فروپاشی دروازه ازبک ها پیش روند.