ایستگاه‌های شلوغ تاکسی و مسافرانی که در خیابان تاکسی نمی بینند!

ایستگاه‌های شلوغ تاکسی و مسافرانی که در خیابان تاکسی نمی بینند!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، در جلسه روز گذشته جلسه کمیسیون عمران شورا احمد رمضانپور عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی کلان‌شهر رشت با بیان اینکه شهر رشت ظرفیت ۲ هزار تاکسی را دارد تصریح کرد: حضور ۶ هزار تاکسی در رشت موجب شده که صف‌های طولانی تاکسی را در سطح شهر مشاهده کنیم و معلوم نیست یک تاکسی چند بار در طول روز فرصت می‌کند تا به شهروندان خدمات ارائه کند.

این موضوع ازآن‌جهت قابل‌تأمل و بررسی است که در سطح معابر، میادین و خیابان‌های اصلی شهر رشت شاهد صفوف انبوه و طولانی تاکسی‌ها در ایستگاه‌های تاکسی هستیم، اما در سطح خیابان‌های شهر و به‌صورت گردشی کمتر شاهد حضور رانندگان تاکسی هستیم و مسافران به‌صورت عمده مجبور به استفاده از خودروهای مسافربر شخصی می‌شوند.

نکته عجیب‌تر آنکه بخش عمده‌ای از این خودروها شامل خودروهایی می‌شود که از شهرهای اطراف وارد رشت می‌شوند! که عملاً رانندگان تاکسی از این فرصت‌ها بی‌بهره مانده و مسافربرهای شخصی بجای آن‌ها کار می‌کنند.

دراین‌بین به نظر می‌رسد این فرهنگ‌سازی و هدایت باید صورت بپذیرد که با کمک سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری رشت، بخش عمده‌ای از رانندگان تاکسی از صفوف طویل ایستگاه‌ها خارج‌شده و درون شهر به‌صورت چرخشی حضور یابند که درنهایت قطعاً با نتیجه بهتری از نظر معیشتی برای آن‌ها همراه خواهد بود.