این مجلس انقلابی است؟! از وام ۲۰۰ میلیونی و دناپلاس تا ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا!

این مجلس انقلابی است؟! از وام ۲۰۰ میلیونی و دناپلاس تا ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا!

به گزارش رشت۲۰؛ از آغاز به کار مجلس یازدهم استفاده از عنوان مجلس انقلابی در میان عامه مردم باب شد، مردمی که امیدوار بودند مجلس یازدهم تمام کاستی‌های موجود را یک‌تنه پوشش بدهد و مشکلات را برطرف کند؛ اما خیلی زود این رویا بر باد رفت.

 

شروع به کار مجلس یازدهم با حواشی عدم تائید اعتبارنامه تاجگردون همراه بود، برخی شعارهای عجیب غریب و بزرگ می‌دادند و برخی نیز این شعارها را توخالی و از سر هیجانات می‌دانستند؛ اما تصور جامعه بر این بود که افرادی چون زاکانی گزینه مناسبی برای پرچم‌داری مبارزه با فساد نیستند!

شاهکارهای مجلس یازدهم به همین حواشی ختم نمی‌شد، یکی از پرادعاهای مجلس یازدهم خضریان بود که در غیاب عموم مردم پای صندوق‌های رأی شانس ورود به مجلس را به دست آورد، او در نخستین روز مجلس توئیت عجیبی را منتشر کرد و مدعی شد که با مترو به بهارستان رفته است درحالی‌که آن زمان متروی بهارستان تعطیل بود. حال این دست افراد که دروغ گفتن را از همان روز نخست آغاز کرده بودند مدعی مبارزه با فساد و انقلابی گری شده‌اند.

https://khabarfoori.com/bundles/data/images/5eceb2f0f32f3_2020-05-27_23-05.jpeg

این حواشی برای مجلس مقدمه‌ای بود برای شاهکارهای بعدی، مجلس یازدهم در همان ابتدای کار مبالغی را تحت عناوینی همچون وام ۲۰۰ میلیون تومانی ودیعه خانه، مبلغ ۲۰ میلیون تومان به‌عنوان سایر هزینه‌ها! و ۱۱ میلیون تومان به‌عنوان حقوق به حساب نمایندگان مجلس واریز شد. موضوعی که مورد اعتراض شدید در فضای مجازی و رسانه‌ها واقع شد.

اولین حقوق نمایندگان مجلس واریز شد؛ ۲۳۱ میلیون تومان

در ادامه اما حواشی مجلس پرادعای یازدهم که جز داد و بی داد و توهین به وزیر امور خارجه عملکرد ویژه‌ای از خود بر جا نگذاشته است ادامه پیدا کرد و این بار کار به دریافت خودروی دنا پلاس توسط نمایندگان کشید! خودرویی از دم قسط، بدون نوبت و البته به قیمت کارخانه! آن‌هم درست در زمانی که مردم دادشان از عملکرد خودروسازان درآمده است.

https://media.khabaronline.ir/d/2020/09/21/4/5462685.jpg

در مقابل این نمایندگان مجلس بودند که علیرغم ادعای انقلابی گری حتی از پاسخ دادن به مردم، رسانه‌ها و افکار عمومی سرباز می‌زنند، برای مثال در گیلان مرحبا نماینده آستارا می‌گوید هیچ اظهارنظری در این مورد نمی‌کند و آقازاده نماینده رشت نیز توپ را به زمین مجلس می‌اندازد و اظهار می‌کند قرار است مجلس اظهارنظر کند! از سوی دیگر محمدنژاد نماینده لنگرود می‌گوید انصراف نمی‌دهم، ماشین شخصی بنده در اختیار خانواده است و فرخی نماینده سیاهکل و لاهیجان و نماینده معین آستانه‌اشرفیه مدعی می‌شود ماشین‌ها به نام مجلس است و به نام نمایندگان نیست. از سایر نمایندگان گیلان نیز خبری نیست و بنا به ادعای محمدنژاد خودروها ۲ هفته قبل تحویل نمایندگان شده است.

https://static.etemaadonline.ir//Image/1e05a431-2356-453b-a56c-0957210bfbbc.jpg?v=1

در همین هیاهوی ماجرای دنا پلاس نمایندگان مجلس بود که تصویری تائید نشده از در اختیار گذاشته شدن ۱۵۰۰ عدد واکسن آنفولانزا به مجلس در رسانه‌ها منتشر شد! این تیر خلاصی به ادعای انقلابی بودن مجلسی است که هنوز یک سال نیز از عمرش نگذشته و آن‌قدر حاشیه داشته که متن در برابرش هیچ است.