بابکتی که لودر شد!/ طرح سؤال عجیب از شهردار تولم شهر

بابکتی که لودر شد!/ طرح سؤال عجیب از شهردار تولم شهر

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، چند روز قبل تصویری از متن طرح سؤال شورای تولم شهر از شهردار این شهر در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شد. طرح سؤالی که چند نکته مبهم داشت و یکی از آن‌ها عنوان موضوع فروش یک دستگاه لودر بوده است.

پیگیری‌ها اما نشان می‌دهد که موضوع مربوط به لودر نبوده و یک دستگاه باب کت آن‌هم با مصوبه شورای شهر تولم شهر که دارای فرسودگی شدید بود فروخته شده و شنیده می‌شود که ۷۰ میلیون از پول فروش آن نیز در بودجه عمرانی مصرف شده است.

از طرفی موضوعات دیگری نیز در این طرح سؤال وجود داشت که از جمله آنان به‌کارگیری یک فرد بازنشسته به‌عنوان مشاور شهردار تولم شهر بوده است.

بر اساس قانون شهرداران اجازه جذب مشاور خارج از نیروهای رسمی را ندارند و فقط افراد دارای کد کارمندی و بازنشسته امکان مشاور شدن را دارند تا از این طریق و شکایت علیه شهرداری‌ها، افراد دیگر نتوانند جذب شهرداری شوند و طبیعتاً در چنین شرایطی چه‌بهتر که فردی با تجربه به‌عنوان مشاور شهردار بتواند به مدیریت شهری کمک نماید.

این طرح سؤال البته دارای بندهای دیگری نیز بود که از مهم‌ترین و دندان‌گیرترین آن‌ها همین دو مورد را می‌توان عنوان کرد و در واقع به نظر نمی‌رسد این طرح سؤال نتیجه و خروجی خاصی برای اعضای شورای تولم شهر داشته باشد و به نظر می‌رسد بیشتر به درد هیاهوهای رسانه‌ای و شلوغ‌بازی برخی کانال‌های معاند نظام بخورد.