بازخوانی یک واکنش به انتخاب علیقلی زاده بعنوان شهردار!

بازخوانی یک واکنش به انتخاب علیقلی زاده بعنوان شهردار!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، با طرح مجدد نام حسین علیقلی زاده در رسانه ها و محافل غیر رسمی و ایجاد شایعاتی مبنی بر اخذ صلاحیت وی به عنوان شهردار آینده رشت، نگاهی داریم به واکنش یکی از رسانه ها به انتخاب علی قلی زاده به عنوان شهردار اسلامشهر در سال ۹۲!

گفتنیست حکم شهرداری برای علیقلی زاده در اسلامشهر ابلاغ نشد و عملاً رد صلاحیت وی محرز گردید.

این متن بدون کم و کاست از سایت تبیان منتشر می گردد: (منبع)

اسماعیل صادق زاده – اواسط دی ماه وقتی خبر انتصاب حسین علیقلی زاده به سمت شهرداری شهرری از سوی استاندار تهران بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت پرسشی که ذهن فعالان سیاسی و اجتماعی را مشغول ساخت این بود که علیقلی زاده کیست و چه نسبتی با جریان احمدی نژاد دارد که اینگونه مورد حمایت قرار می گیرد؟

 

اگر کمی به عقب برگردیم وقتی که چند سال پیش شورای اسلامی شهر گلستان به دلایل مختلف منحل شد استاندار تهران علی رغم مخالفت نهادهای نظارتی به عنوان قائم مقام شورای منحل شده گلستان حکم شهرداری وی را امضا کرد بازهم بسیاری تعجب خود را از این اقدام استاندار پنهان نساختند و برای این اقدام استاندار هم پاسخی شایسته نیافتند.

 

وقتی کمی به عقب تر برمی گردیم می بینیم در حالی که حسین علیقلی زاده شهردار همدان مورد تشویق و تحسین برخی از دوستان خود در برخی مراکز قرار گرفته بود!به یک باره بنا به دلایلی که شایعات بسیاری را نیز با خود به همراه داشت مجبور به استعفا شد و تنها پس از حضوری هشت ماهه در پست شهرداری همدان چمدان خود را بست و بدون ارائه پاسخی مشخص به سوالات متعدد موجود این شهر را ترک کرد!

 

اگر عقربه های ساعت و برگ های تقویم را به عقب تر نیز برگردانیم باز هم به مواردی بر می خوریم که سوالات بدون پاسخ بسیاری را با خود دارد.

 

… و طی چند روز گذشته حسین علیقلی زاده بازهم وارد گزینه های انتخاب شهرداری چند شهر چون نظرآباد و اسلامشهر و … شد که در تمامی این شهرها به دلایل مختلف نتوانست به گزینه های نهایی اعضای شورای این شهرها وارد شود.

 

اگر دوستان شورایی برای رسیدن به مقاصد خود دستپاچه نمی شدند شاید بهتر بود که از گزینه دقیقه نودی خود می پرسیدند که چرا ایشان مجبور به استعفا از شهرداری همدان شدند؟ چرا ایشان در برخی از مراکز مربوط به عملکرد شهرداران پرونده در دست بررسی دارد؟ چرا مراکز نظارتی با آمدن ایشان به عنوان شهردار گلستان مخالف بودند؟ چرا اعضای شورای شهر نظرآباد حاضر به نشست با ایشان به عنوان یکی از گزینه های شهرداری نشدند و بسیاری چراهای دیگر.

 

پس از هفته ها نشست و بحث و بررسی اعضای شورای شهر اسلامشهر و حضور گزینه های مختلف شهرداری در جلسات با تمامی فراز و نشیب ها غلامحسین آرام فرماندار اسلامشهر ، علی اکبری معاون فرمانداری اسلامشهر و سعید ناجی معاون اسبق فرمانداری اسلامشهر به ترتیب با ۹ و ۱۰ رای به عنوان گزینه های نهایی شهرداری اسلامشهر انتخاب شدند.

 

ساعت ۴ صبح روز سه شنبه ۱۲ شهریور تنها کمتر از ۶ ساعت مانده به تشکیل اولین جلسه رسمی شورای چهارم ، حسین علیقلی زاده با تعدادی از اعضای شورا مهمترین جلسه تعیین شهردار را تشکیل می هند و بر روی شهرداری حسین علیقلی زاده و سرپرستی نجاتی معاون اداری و مالی ایشان در گلستان به توافق می رسند.

 

تصمیمی که کلیه تصمیمات گذشته شورای چهارم را کنار می نهد و بدون توجه به روند انتخاب شهردار گزینه تازه ای را به گزینه های نهایی شهرداری اضافه می کند . تصمیمی که در یک نشست محفلی و بر اساس برخی منافع مشترک اعضا و شهردار تعریف می شود . تصمیمی که شان و شخصیت اعضای شورای شهر را از نمایندگی مردم به نمایندگی منافع زودگذر تقلیل می دهد .

 

تصمیمی که با اعلام آن در جلسه رسمی شورای شهر همگان را در بهت و حیرت فرو می برد.

 

تصمیمی که بنا به سابقه فعالیت و وابستگی حزبی و سیاسی علیقلی زاده در مقابل خواست مردم و شهروندان قرار می گیرد .

 

تصمیمی که منجر به بروز اختلافات و تنش های متعدد در آینده شهر می شود .

 

تصمیمی که اعتماد و اعتبار موجود میان شهروندان با اعضای شورا را از بین می برد . تصمیمی که بار دیگر مدار آمد و شد شهرداران مختلف به این شهر را فعال می سازد .

 

تصمیمی که ثبات مدیریت شهری را به کنار خواهد زد.

 

تصمیمی که ادامه دهنده روال عملکرد شورای سوم را در پی خواهد داشت. تصمیمی که پای اعضای شورای شهر را به بسیاری از مباحث باز خواهد کرد. تصمیمی که از هیچ منطق و دلیل قابل دفاع برخوردار نیست .

 

تصمیمی که اعتبار شورای چهارم را در اولین روز کاری آن به حداقل ممکن تقلیل می دهد . تصمیمی که بسیاری از پیش بینی ها را درباره عملکرد شورای چهارم به واقعیت نزدیک می سازد .

 

تصمیمی که استقلال شورا را مورد تردید قرار می دهد .تصمیمی که عقلانیت و تدبیر اعضای شورای چهارم را به حاشیه می راند.

 

تصمیمی که درصورت بررسی دقیق عملکرد شهردار منتخب ، بی شک به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.