بازدید استاندار از نمایشگاه کتاب گیلان

بازدید استاندار از نمایشگاه کتاب گیلان

در روز پایانی برپایی نمایشگاه کتاب گیلان، محمدعلی نجفی استاندار از این نمایشگاه بازدید کرد.
82261481 71080759 300x197 - بازدید استاندار از نمایشگاه کتاب گیلانمحمدعلی نجفی عصر شنبه در بازدید از نمایشگاه کتاب گیلان گفت: قیمت مناسب کتاب به جهت لحاظ شدن تخفیف و حضور خوب ناشران گیلانی و غیر گیلانی در این نمایشگاه، فرصت بهره مندی از تازه های نشر و خرید کتاب را برای همشهریان فراهم کرد.
وی حضور خوب مردم در نمایشگاه را گویای تلاش دست اندرکاران برگزاری آن دانست و به وجود رضایتمندی عمومی از برگزاری این نمایشگاه اشاره و اضافه کرد: بیشتر به کتاب های اقتصادی، مباحث اشتغال، بهبود زندگی اجتماعی، مباحث دینی، معرفتی و فرهنگی علاقمندم و تلاش می کنم تا فرصت مطالعه را از دست ندهم.
استاندار گیلان افزود: توصیه بنده به تمامی مدیران و شهروندان نیز این است که از کتاب فاصله نگیرند.
دوازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از دوازدهم مهرماه جاری با ۵۸هزار عنوان کتاب و ۳۰ درصد تخفیف در محل دائمی نمایشگاه های استان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت – تهران برپا شد که شامگاه شنبه به کار خود پایان داد.
طبق اعلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان ۲۴ میلیارد ریال فروش داشته که این رقم نسبت به نمایشگاه کتاب استان در سال گذشته، ۲۰ درصد افزایش داشته است.
همچنین در ایام فعالیت نمایشگاه بزرگ گیلان، ۱۱۴هزار نفر از این اتفاق فرهنگی بازدید کردند که نسبت به استقبال کنندگان سال پیش حدود ۲۰هزار نفر کاهش داشته است.