بازدید مدیرکل فرهنگی استانداری گیلان از روند احداث کتابخانه جدید رشت

بازدید مدیرکل فرهنگی استانداری گیلان از روند احداث کتابخانه جدید رشت

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلاناز روند احداث کتابخانه میرزاکوچک جنگلی واقع در منطقه سلیمانداراب شهر رشت بازدید کرد.
77087562 85396815fcdcd 300x214 - بازدید مدیرکل فرهنگی استانداری گیلان از روند احداث کتابخانه جدید رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا، یونس رنجکش عصر شنبه در این بازدید که مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز او را همراهی می کرد، از نزدیک با مراحل آماده سازی این کتابخانه عمومی آشنا شد.
وی در این بازدید ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده برای احداث این کتابخانه عمومی که مورد استفاده ساکنان منطقه حاشیه شهر قرار می گیرد، بر ضرورت ساماندهی اقدامات فرهنگی و هنری برای ساکنان این نواحی تاکید کرد.
رنجکش اظهار داشت: وجود مراکز فرهنگی و هنری می تواند نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه شهر و ساکنان سکونتگاه های غیر رسمی داشته باشد.
کتابخانه جدید رشت واقع در منطقه سلیمانداراب، قرار است بزودی مورد بهره برداری قرار گیرد و در دو طبقه با زیربنای ۶۳۰ متر مربع احداث شده که دارای سالن های مطالعه مجزا برای خواهران و برادران با پذیرش همزمان یکصد نفر و مخزن کتاب ۳۰ هزار نسخه ای است که علاوه بر آن ، دارای نمازخانه برای مراجعان، سالن اجتماعات، اتاق مطالعه کودک و محوطه فضای سبز می باشد.
ساخت این کتابخانه در سال ۱۳۹۳ با امضای تفاهم نامه سه جانبه بین استانداری گیلان، اداره کل راه و شهرسازی گیلان و اداره کل کتابخانه های عمومی استان آغاز شد و بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز آن هزینه شده است.
یکی از ویژگی های این کتابخانه قرار گرفتن در محدوده سلیمانداراب به عنوان یکی از مناطق حاشیه شهر رشت است که به دلیل شرایط خاص اجتماعی و فرهنگی می تواند نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی با توجه به چند منظوره بودن این فضای فرهنگی در امر آموزش و غنی سازی اوقات فراغت بویژه جوانان ساکنان منطقه داشته باشد