بازدید نماینده جنجالی آذری زبان پس از “فرزند خوانده” عنوان شدن آستارا توسط فرماندار غیربومی!

بازدید نماینده جنجالی آذری زبان پس از “فرزند خوانده” عنوان شدن آستارا توسط فرماندار غیربومی!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، پس از آنکه فرماندار غیربومی آستارا، این شهرستان را فرزند خوانده گیلان خواند، نادر قاضی پور نماینده جنجالی آذری زبان از این شهرستان استان گیلان بازدید کرد!

قاضی پور حسن رستم زاد - بازدید نماینده جنجالی آذری زبان پس از"فرزند خوانده" عنوان شدن آستارا توسط فرماندار غیربومی!

در سال های گذشته مناقشات بسیار زیادی میان گیلانی ها و پان ترک ها در خصوص گردنه حیران و شهرستان آستارا به وجود آمده و پان ترک ها در رویاهای هرگز به حقیقت نیافته خود آرزوی آن را دارند تا شهرستان آستارا و حتی شهرستان تالش را به اردبیل الحاق کنند. رویایی عجیبی که هرگز رخ نخواهد داد. پیش از این نیز نادر قاضی پور در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شده بود که “حیران و آستارای گیلان” همانند قزوین و کرج آذربایجانی هستند! در چنین شرایطی حضور قاضی پور پس از اظهارات سخیف فرماندار آستارا بسیار مشکوک و قابل تامل به نظر می رسد.

اما آنچه که عجیب است اظهارات فرماندار غیربومی آستارا است. جایی که انتظار می رود به دلیل این چراغ سبز نشان دادن او به پان ترک ها هرچه سریع تر از سمت خود در این شهرستان مهم و استراتژیک عزل شده و به زادگاه خود بازگردد. پیش از این نیز کیوان محمدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در پاسخ به فرزند خوانده عنوان شدن آستارا توسط فرماندار غیربومی این شهرستان گفته بود: “کسی که در هیچ جلسه‌ای حضور ندارد و پیگیر نیست چگونه به توزیع اعتبارات معترض می‌شود؟!”

البته به نظر می رسد حسن رستم زاد فرماندار غیربومی آستارا علاقه بسیاری دارد تا کم کاری های خود در سطح استان را به گردن دیگران بیندازد تا شاید بتواند برای خود جایگاهی را به دست آورد. هرچند که باید اطمینان داشته باشد که این جایگاه هرگز در گیلان نخواهد بود و شاید این تمایل برای ایجاد جایگاه مختص شهرهای آذری زبان باشد!