بازرسی گیلان به دنبال اختلال در کار دستگاه های اجرایی نیست رئیس کل بازرسی گیلان:

بازرسی گیلان به دنبال اختلال در کار دستگاه های اجرایی نیست

به گزارش رشت۲۰، سیف الله مسرور، رئیس کل بازرسی استان گیلان در دیدار نوروزی با شهردار و مجموعه مدیریت شهری رشت، شهرداری رشت را ویترین استان دانست و یادآور شد: شهرداری ها اگرچه یک نهاد غیر دولتی محسوب می شوند ولی با خدمات متنوعی که به مردم ارائه می دهند مردم آنها را جزو حاکمیت و دولت می دانند.

وی عملکرد شهرداری رشت را در جهت توسعه استان گیلان عنوان کرد و گفت: هرچقدر شهرداری مرکز استان قوی تر عمل کند، استان موقعیت های بهتری کسب خواهد کرد.

این مقام مسئول، شهرداری رشت را متعلق به کل استان گیلان دانست و افزود: شهرداری رشت تنها متعلق به رشت نیست و باید برای حل مشکلات آن تلاش شود.

مسرور خاطرنشان کرد: مردم حل بسیاری از مشکلات نظیر ترافیک، پسماند و… را از شهرداری رشت توقع دارند و البته بسیاری از مشکلات ترافیکی و پسماند متعلق به مردم رشت بوده و بخش دیگر به علت حضور از شهرستان های اطراف در رشت ایجاد می شود.

رئیس کل بازرسی گیلان، تعداد مراجعه کنندگان به شهرداری رشت را بالا توصیف کرد و افزود: این مراجعات بالا ایجاب می کند دستگاه های نظارتی بیشتر از حد معمول حاضر شوند.

وی با تاکید بر لزوم حضور دستگاه نظارتی و رسیدگی به تخلفات اداری، عنوان کرد: اگر دستگاه های نظارتی به تخلفات و فساد اداری رسیدگی نکنند نارضایتی مردم بیشتر می شود.

مسرور، پرداخت مطالبات پیمانکاران و بدهی های شهرداری رشت از سوی دکتر نصرتی را اقدامی بزرگ عنوان کرد و گفت: امیدواریم سال ۹۷ کمترین چالش را داشته باشیم و پروژه های نیمه تمام شهری نیز تکمیل شود.

این مقام قضایی تصریح کرد: در نظرات اعضای شورای اسلامی عقاید مجموعه اعضای شورا مطرح شود و نظر فردی و شخصی می تواند شهرداری را به چالش بکشد.

وی ارتباط دکتر نصرتی با اداره کل بازرسی گیلان را خوب ارزیابی کرد و متذکر شد: اداره کل بازرسی گیلان به دنبال اختلال در کار دستگاه های اجرایی نیست و ما مخالف توسعه نیستیم.

رئیس کل بازرسی گیلان، از شهردار رشت به عنوان فردی صبور و متفکر یاد کرد و گفت: دکتر نصرتی و اعضای شورای شهر از وجاهت علمی و تجربی لازم برخوردار هستند.

دکتر مسعود نصرتی، شهردار رشت نیز در این دیدار نوروزی، ضمن تبریک سال نو، نقش اداره کل بازرسی و سایر دستگاه های نظارتی در پیشبرد اهداف شهرداری را موثر دانست.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۶ در مجموعه شهرداری رشت تلاش کردیم بسترهای اولیه برای رشت فراهم شود، افزود: تلاش کردیم حداقل نیازهای مردم مانند آسفالت، فضای سبز، حقوق و دستمزد پرسنل، پرداخت بدهی های گذشته و امضای تفاهم نامه های سرمایه گذاری انجام گردد.

شهردار رشت، بر ضرورت حمایت اداره کل بازرسی گیلان از مجموعه مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: سال گذشته بخش اعظمی از مطالبات پیمانکاران را پرداخت کردیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: امیدواریم به کمک یکدیگر، شهروندان و سایر دستگاه های اجرایی و نظارتی بودجه پیش بینی شده برای شهرداری در سال ۹۷ را محقق کنیم.

احمد رمضانپور نرگسی، عضو شورای شهر رشت نیز در این دیدار، با تاکید بر تلاش در راستای تحقق شعار سال «حمایت از کالای ایرانی»، اظهار کرد: حمایت از تولید ملی تنها راه توسعه ملی است.

وی نقش شهرداری ها را در توسعه اقتصاد ملی تاثیرگذار عنوان کرد و یادآور شد: گذشته چراغ راه آینده است و باید از گذشته خود درس بگیریم و برای اصلاح امور تلاش کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت، مدیران شهرداری رشت را مدیرانی متخصص، با تجربه و توانمند عنوان کرد و افزود: باید برای تحقق بودجه سال ۹۷ شهرداری تلاش کنیم.

رمضانپور، با اشاره به اینکه دکتر نصرتی وارث بدهی بالایی در شهرداری رشت بود، بیان کرد: پرسنل و کارگران شهرداری بیش از سه ماه حقوق معوقه داشتند و شهرداری بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی داشت.

وی همچنین اضافه کرد: دکتر نصرتی بیش از ۹۲ میلیارد تومان از بدهی های طلبکاران و بدهکاران را در ظرف ۶ ماه پرداخت کرد و چه بسا با این مبلغ می توانستیم از ۱۰ ها پارک و پروژه دیگر بهره برداری کنیم.

رمضانپور، سال ۹۷ را سال اقدام و عمل عنوان کرد و افزود: به دنبال این هستیم اعتماد شهروندان را جلب کنیم و حضور دستگاه نظارتی مانند بازرسی در کنار مجموعه مدیریت شهری برای رسیدن به اهداف قطعا اثرگذار است.

فرهام زاهد، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر رشت نیز، خاطرنشان کرد: دکتر نصرتی آرامش روانی لازم را در سطوح مختلف عالی، میانی و عملیاتی در شهرداری ایجاد کرده است.

وی شهر رشت را موقعیتی بکر برای سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: اگر بخواهیم می توانیم اتفاقات بزرگ در رشت رقم بزنیم و البته این کار به تنهایی از عهده شهرداری ساخته نیست و به حمایت سایر دستگاه های اجرایی و دادگستری نیز نیازمندیم.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر رشت، با اشاره به اینکه سیستم شفاف چیزی برای پنهان کردن ندارد، گفت: سیستم شفاف همواره درست عمل می کند و ما نیز در راستای شفاف سازی سیستم شهرداری عمل می کنیم.