بازگشایی واحدهای پذیرایی بین راهی در ماه رمضان، با اخذ مجوز قانونی امکان پذیر است

بازگشایی واحدهای پذیرایی بین راهی در ماه رمضان، با اخذ مجوز قانونی امکان پذیر است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: بازگشایی واحدهای پذیرایی بین راهی در ماه مبارک رمضان تنها با اخذ مجوز قانونی امکان پذیراست.
86629192_98641306efcfd

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا   حمیدرضا آذرپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تشدید نظارت بر واحدهای پذیرایی در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: ساماندهی واحدهای پذیرایی بین راهی بعنوان یک ضرورت از سوی این اداره کل پیگیری می شود و در این راستا جلسات متعددی با دستگاه های نظارتی همچون دادگستری ، نیروی انتظامی ، فرمانداری و برخی صاحبان تاسیسات گردشگری برگزار شده است.
وی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و انجام سفر به قصد سیاحت و زیارت ، بر لزوم فراهم کردن امکانات برای ورود گردشگران به استان تاکید و اذعان کرد: تامین اغذیه یکی از نیازهای گردشگران است که باید به خوبی و با رعایت شئونات اسلامی انجامشود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تصریح کرد: تجهیز و پاکیزگی نمازخانه های واحدها، جلوگیری از تظاهر به روزه خواری، پخش اذان ، رعایت شئونات اسلامی، حفظ شعائر ماه مبارک توسط کارکنان در زمان انجام کار، پرهیز از ارائه غذا به افراد غیر مسافر ، جلوگیری از افزایش غیر قانونی و غیر متعارف قیمت ها، ایجاد بستر مناسب برای تامین رفاه مسافران و گردشگران از موارد نظارتی این بازرسی ها خواهد بود.
آذرپور در ادامه به موضوع ساماندهی خانه مسافرها اشاره و بیان کرد: تامین امنیت و رعایت حقوق گردشگران باید به درستی صورت گیرد زیرا گردشگران سفیران فرهنگی هر استان هستند و پیشامدهای حین سفر، عنصری برنامه ساز برای سفرهای بعدی آنان خواهد بود.
وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با عوامل غیرمجاز اسکان مسافران برخورد قاطع و قانونی می کند، تابلو به دستان را معضلی در امر اسکان امن و قانونی گردشگران خواند و بر لزوم فرهنگ سازی …