بازگشت آرامش به تریاژ بیمارستان رازی و انتقال بیماران به بخش

بازگشت آرامش به تریاژ بیمارستان رازی و انتقال بیماران به بخش

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل نگاه انتشار گزارشی با عنوان «ساعاتی در تریاژ بیمارستان رازی رشت که این روز‌ها به دلیل ازدحام عجیب بیماران با کمبود امکانات روبه شده است؛/همه ناراضی از بیمارستان رازی» روز گذشته در گیل نگاه که شرح مشاهدات چندساعته در تریاژ و اورژانس بیمارستان رازی بود واکنش های متعددی را در شبکه های اجتماعی و جامعه به همراه داشت.

بیمارستان رازی12 624x498 300x239 - بازگشت آرامش به تریاژ بیمارستان رازی و انتقال بیماران به بخش

اما پیگیری و بررسی‌های عصر امروز(شنبه ۱۱دی) گیل نگاه  نشان می‌دهد با اقدام مسوولین ذیربط، وضعیت حاکم بر اورژانس و تریاژ بیمارستان رازی به حالت عادی برگشته و اکثر بیمارانی که در تخت‌های موقت اورژانس حتی تا ۵ شبانه‌روز «بستری» شده بودند به بخش های مربوطه منتقل‌شده‌اند.

به‌این‌ترتیب دیگر خبری از ازدحام بیماران و تخت‌های نزدیک به هم در فاصله غیراصولی در سالن و راهروهای کوچک نیست. اتفاقی که می‌تواند برای کادر پرستاری و درمانی تریاژ و اورژانس رازی هم خبری خوش باشد که بدون امکانات لازم گرفتار شرایط بغرنج شده بودند.

هرچند این انتظار وجود داشت که مسئولین دانشگاه علوم پزشکی یا مدیران بیمارستان رازی درباره اتفاقات عجیب شرح داده‌شده در گزارش توضیحات لازم را ارائه کنند اما آن‌ها سیاست سکوت در پیش‌گرفتند و بعد از رسانه ای شدن وضعیت فورا به اصلاح آن پرداختند تا نکات زیادی درباره چرایی وقوع این وضعیت همچنان پنهان بماند.