بازگشت اداره کل هواشناسی به سوی تلگرام است؟! + فیلم تخلف عجیب هواشناسی گیلان؛

بازگشت اداره کل هواشناسی به سوی تلگرام است؟! + فیلم

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، کانال رسمی هواشناسی استان گیلان پس از ۲۶ روز مجدداً از روز گذشته فعال شد. موضوعی که البته با کمی تغییرات همراه بود. برای مثال نام این کانال به هوای گیلان تغییر کرده است!

اداره کل هواشناسی استان گیلان - بازگشت اداره کل هواشناسی به سوی تلگرام است؟! + فیلم

جالب آنکه ادمین‌های کانال هیچ تغییری نکرده‌اند اما در قسمت Bio کانال آمده است که این کانال ارتباطی با اداره کل هواشناسی گیلان ندارد. ادعایی که با آنچه به نظر می‌آید کاملاً متناقض است.

فیلم / کانال تلگرامی اداره کل هواشناسی استان گیلان

پیش از تعطیلی ۲۶ روزه این کانال تلگرامی، در انتهای پست‌ها آدرس کانال سروش اداره کل هواشناسی استان گیلان درج می‌شد که هم‌اکنون نیز این پست‌های تلگرامی در این کانال موجود و پست‌های گذشته کانال نیز همچنان وجود دارد، اما مخاطبین قطعاً می‌بایست باور کنیم که “این کانال ارتباطی با اداره کل هواشناسی گیلان ندارد!!”

گفتنیست در صورتی که این اتفاق رخ داده باشد و اداره کل هواشناسی استان گیلان اینبار با نامی دیگر وارد پیام رسان تلگرام شده باشد، عملی خلاف بخشنامه‌ای است که چندی پیش اعلام شده بود. بر اساس این بخشنامه به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، باید کلیه نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی هرگونه تبلیغات خود در محیط پیام رسان های اجتماعی را صرفا از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی که به صورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می شود انجام دهند. بدیهی است هرگونه استفاده از پیام رسان های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری کماکان ممنوع است.