بازگشت ناصر مسعودی به روی صحنه

بازگشت ناصر مسعودی به روی صحنه

ناصر مسعودی خواننده ی قدیمی و پیشکسوتِ گیلانی، به زودی کنسرت برگزار می کنند.

76862344 85080996afdbf 300x200 - بازگشت ناصر مسعودی به روی صحنه

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری تبیان این خواننده ی گیلانی پس از سال ها دوری از صحنه های عمومی در ایران، ۱۶۶ و ۱۷ دِی ماه در مجموعه ی یادگار امام رشت، سالن نامجو با گروهی از نوازندگان جوان به سرپرستی «محمد انشائی» به روی صحنه خواهد رفت.
قطعات این کنسرت همه گی از آلبوم های قدیمیاستاد انتخاب شده اند و با ارکستر سنتی اجرا می شوند. اما طی آینده ی نزدیک قرار است دو آلبوم تازه از ناصر مسعودی با عناوین «حالا چرا؟» و «خورشیدخانم» منتشر شود.
آلبوم اول شامل قطعاتی با آهنگ سازی استاد و دومی از ساخته ها ی «مسعود لاهیجی» است، همچنین تنظیم هر دو آلبومِ فوق را «مجید درخشانی» برعهده دارد. حالا چرا؟ شامل قطعاتی با اشعار فارسی است و خورشیدخانم سروده های گیلکی شیون فومنی را دربرمی گیرد.
ناصر مسعودی مشهور به بلبل گیلان، قدیمی ترین خواننده اشعار گیلکی در قید حیات است که از او آثار ماندگاری چون میرزا کوچک خان (چقدر جنگلا خوسی)، کوراشیم، بنفشه گل و… تا کنون منتشر شده است.
مسعودی در سال ۱۳۱۴ در محله صیقلان رشت متولد شد. او کوچکترین فرزند خانواده است. در سه سالگی پدر خود را از دست داد و همراه خانواده و سه خواهر و سه برادر خود به گذر سوخته تکیه کوچه مستوفی نقل مکان کردند.
او در سال ۱۳۲۸ همراه خانواده به تهران آمد و توانست در خدمت استاد علی اکبرخان شهنازی به شاگردی پذیرفته شود.
او سپس در سال ۱۳۳۴ به گیلان بازگشت و در رشته تئاتر به فعالیت پرداخت و همزمان با آغاز به کار رادیو گیلان در سال ۱۳۳۶۶ به رادیو آمد و به عنوان یکی از نخستین خوانندگان در این رادیو به اجرای برنامه پرداخت