باید از داماش و طباطبایی حمایت کرد/ دلایل کوچ بازیکنان گیلانی به تیم‌های دیگر افشین ناظمی :

باید از داماش و طباطبایی حمایت کرد/ دلایل کوچ بازیکنان گیلانی به تیم‌های دیگر

افشین ناظمی مربی سابق باشگاه داماش گیلان در لیگ برتر با اشاره به مشکلات مختلف فوتبال گیلان تاکید کرد:با تمام معضلات موجود و به لطف تلاش فوتبالیست‌ها و مدیران امر فوتبال استان زنده و پویا است.

ناظمی 1 - باید از داماش و طباطبایی حمایت کرد/ دلایل کوچ بازیکنان گیلانی به تیم‌های دیگر

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل نگاه معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت افزود: فوتبال گیلان همیشه با یک مشکل بزرگ روبرو بوده است و آن مشکل بزرگ، نبودن منابع مالی پایدار در استان گیلان است که تمامی تیم‌های گیلانی همانند سپیدرود، داماش و ملوان با این مشکل روبرو هستند. ناظمی درعین‌حال این معضل را مربوط به‌کل کشور دانست و اظهار امیدواری کرد باگذشت زمان و برنامه‌ریزی بهتر این مشکل برطرف شود.

دلیل افت فوتبال گیلان

سرمربی سابق سپیدرود در مورد دلایل رفتن بازیکنان گیلانی به استان‌های دیگر هم گفت: مسائل مالی یکی از دلایلی افت فوتبال گیلان در چند سال اخیر است و بازیکنان گیلانی به‌واسطه همین مشکلات به تیم‌های دیگر کوچ می‌کنند.

ناظمی افزود:در چند سال گذشته استان گیلان دو نماینده پرقدرت در لیگ برتر داشت و همیشه بازی برابر تیم‌های گیلانی برای تیم‌های بزرگ فوتبال ایران همانند کابوس بود و تیم‌های گیلانی به‌راحتی این تیم‌ها را شکست می‌دادند اما وضعیت مالی به‌گونه‌ای رقم خورد که فوتبال استان گیلان در چند سال اخیر دیگر نماینده در سطح اول فوتبال کشور ندارد و بازیکنان گیلانی نیز به‌ناچار مجبور شدند تا به شهرهای دیگر کوچ کنند که امیدوارم با یک برنامه هماهنگ منابع مالی برای تیم‌های گیلانی تامین شود.

او با اشاره به روند رو به رشد فوتبال گیلان در مورد وضعیت فعلی نمایندگان فوتبال گیلان در لیگ دسته اول باشگاه‌های ایران توضیح داد: در جدول لیگ دسته اول فوتبال کشور رتبه اول و دوم متعلق به تیم‌های گیلانی است و ازنظر نتایج توانسته‌اند به‌خوبی ظاهر شوند اما بازهم با این وضعیت خوب تیم‌های گیلانی در جدول مشکلات مالی بازهم دامن‌گیر این تیم‌ها است و این مقوله باعث می‌شود تا تمرکز بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها به هم بریزد و از اهداف اصلی خود در زمین‌بازی دور بشوند.

داماش برند بزرگ فوتبال ایران

سرمربی سابق داماش با اشاره به حمایت از تیم داماش در مورد وضعیت این تیم بیان کرد: داماش در جدول رده‌بندی وضعیت مناسبی ندارد و با توجه به تغییر و تحولات ایجادشده در ساختار باشگاه نیازمند یاری است و باید از هادی طباطبایی و تمام کادر فنی جدید داماش حمایت کرد تا زمینه موفقیت مربیان بومی فراهم شود.

او در ادامه افزود: این داماش با داماش گذشته فرق می‌کند و مدیریتی جدید مسائل این تیم را برعهده‌گرفته است و همه انتظار دارند که داماش دوباره به‌روزهای خوب گذشته برگردد و یکی از مشکلات مجموعه جدید تازه تأسیس بودن آن است و مسئولین باید به این تیم کمک کنند تا بسترها برای پیشرفت این تیم مهیا شود  چون داماش گیلان یک برند بزرگ در فوتبال کشور محسوب می‌شود.