با آبروی شهدای مدافع حرم بازی نکنیم/حاشیه نگاری رویدادی در شهرداری رشت!

با آبروی شهدای مدافع حرم بازی نکنیم/حاشیه نگاری رویدادی در شهرداری رشت!

رشت۲۰؛ با آبروی شهدای مدافع حرم بازی نکنیم/حاشیه نگاری رویدادی در شهرداری رشت!

یادداشت: افسون زندگانی

 

مدتی پیش ویدئویی در فضای مجازی منتشر و سپس به دست شبکه ها و کانال های ضد انقلاب رسید که بنا به درگیری دوتن از پرسنل خانواده بزرگ شهرداری رشت داشت،که یک تن از انها پدر شهید شاخص مدافع حرم بود.

 

لازم به ذکر است سی ام مرداد ماه با حضور فرهام زاهد،محمدحسن عاقل منش،فاطمه شیرزاد اعضای شورای شهر رشت،مقصودی معاون خدماتشهر،کحالی شهردار منطقه٣،بشردانش مدیر خدماتشهر و جمعی از پرسنل در ناحیه٢منطقه٣شهرداری رشت جلسه ای جهت دلجویی و ایجاد اشتی و بخشش برگزار شد.

 

اما نکاتی لازم به ذکر است:

ما نباید رویداد هارا بدون آگاهی کامل پیش داوری و قضاوت کنیم و هرگز در جایگاه حاکم شرع نیستیم که نسبت به وقوع یک رویداد کسی را کاملا مقصر یا تبرئه نماییم.

 

متاسفانه باور پذیری تخریب و اخبار منفی بسیار زیاد است،همچنان که مقابل اتفاق رویداده بین دو همکار کار تا ایجاد توهین ها و نفاق بین قومیت ها توهین به شهدا و توهین به اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی رسید.

 

با ورود کانال ها و شبکه های ضد انقلاب به ماجرای اخیر مطالبی خلاف واقع و ناراویی به خانواده شهید مورد نظر نسبت داده شد که کاملا خلاف واقع است و درصورت لزوم همواره نهاد های قضایی نظارتی و انتظامی مرجع رسیدگی و حل این چنین مواردی در کشور هستند.

 

از طرفی همزمان با بازنشر فیلم مورد اشاره بحث های قومی توسط تفرقه افکنان ضدولایت شیوع پیدا کرد،اما باید این نکته را مورد توجه قرار داد که شهید مدافع حرم صرفا در راه ایجاد امنیت پایدار برای کشور عزیزمان ایران و عدم تجزیه کشور،مدافع حرم شده و به شهادت رسیده و نسبت الفلظ نژاد پرستانه به خانواده وی صرفا به دلیل اتفاق یک بحث و رویداد درون سازمانی که صد البته چه بهتر بود روی ندهد کار غلطی است.

همچنان که در ابتدای متن ذکر شد دلخوری ایجاد شده با همدلی و گذشت ختم به خیر شده است.

 

قال امام جعفر صادق:اگر انسانی،انسانی را به خاطر گناهش سرزنش کند،نمیرد تا خود به آن گناه مرتکب شود.