با استفاده از ظرفیت های درونی کشور نیازی به واردات ۸۰ میلیارد دلاری نداریم

با استفاده از ظرفیت های درونی کشور نیازی به واردات ۸۰ میلیارد دلاری نداریم

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری بین المللی کاسپین  احمد رمضانپور نرگسی در گفتگو با خبرگزاری بین المللی کاسپین از رشت در بررسی عملکرد دولت در حوزه اشتغال و تولید ملی با نگاه به شعار سال ۹۶۶، اظهار کرد: مقام معظم رهبری سال گذشته بحث اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و امسال هم “اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال” را مطرح فرمودند.

 

045-250x172

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری مبانی بسیار حساسی را در شعار سال ۹۶بیان کردند چون تولید و اشتغال در شرایط بحرانی است، گفت: هر چند در دولت تدبیر در این راستا با تشکیل کمیته های مختلف تلاش هایی شده است و کمیته رفع موانع تولید در استانها شکل گرفته است.

عضو شورای اصلاح طلبان گیلان، گفت: دولت در این راستا توانسته کارهای خوبی را انجام دهد و جهت راه اندازی کارخانجات تعطیل اقدامات خوبی انجام داد ولی باز هم کافی نیست.

رمضانپور اظهار کرد: این نکته که اگر ما به تولید برسیم و از مرز خودکفایی هم خارج شویم و مازاد توید داشته باشیم این مازاد تولید می تواند اشتغال پایدار رابه همراه داشته باشد و می تواند قدرت خرید مردم را بالا و جلوی تورم رابگیرد تا این طور نباشد که مجبور شوند حجم نقدینگی را کنترل کنند و رشد اقتصادی بالا می رود.

عضو شورای اصلاح طلبان گیلان با تأکید براینکه از نظر زمین حاصل خیز و آب و هوا شرایط مطلوبی داریم، افزود: اگر بتوانیم تکنولوژی های روز را وارد کشور کرده و علمی کار کنیم و راجع به رفع موانع تولید همت کنیم، این کار شدنی است و انتظارات هم در دولت برآورده می شود.

وی با اشاره به این موضوع که ظرفیت های خاص در حوزه کشاورزی و صنعت داریم، تصریح کرد: اگر از ظرفیت درونی کشور استفاده کنیم  نیازی به واردات ۸۰میلیارد دلاری از چین در قالب اجناس مصرفی و خوراکی نداریم.

عضو شورای اصلاح طلبان گیلان با بیان این مطلب که دولت باید شرایط عمومی برای سرمایه گذاری عمومی فراهم کند، اضافه کرد: حاکمیت باید در قالب سه قوه قضاییه، مجریه و مقننه صورت بگیرد تا بتوانند شرایط عمومی سرمایه گذاری را در کشور فراهم کنند.

رمضانپور با تأکید براینکه باید یک سرمایه گذار داخلی و خارجی اطمینان لازم راپیدا کند تا در کشور سرمایه گذاری کند، تصریح کرد: اگر این اتفاق مبارک انجام شود با سرمایه گذاری های داخلی و خارجی شاهد افزایش قدرت تولید ملی خواهیم بود زیرا وقتی تولید داشته باشیم، اشتغال هم داریم.

عضو شورای اصلاح طلبان استان گیلان، افزود: ما امروز نه تنها نمی توانیم خیلی ایجاد اشتغال کنیم شاهد هستیم که اشتغال پایدار راهم از دست داده ایم و به بهانه های خصوصی سازی کارخانجات و اصل ۴۴ اشتغال پایدار را از دست داده ایم.

رمضانپور در خاتمه اظهار کرد: مقام معظم رهبری با احساس خطر، اشتغال، تولید و لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی را منشور عملیاتی برای دولت ایجاد کرده است.