با افتتاح طرح‌های جدید در گیلان،کشور از واردات”ام دی اف”بی‌نیاز می‌شود

با افتتاح طرح‌های جدید در گیلان،کشور از واردات”ام دی اف”بی‌نیاز می‌شود

استاندار گیلان گفت:با بهره برداری از طرح های توسعه و ایجاد صنایع جدید در گیلان، کشور از واردات”ام دی اف”بی‌نیاز می شود.

73516 - با افتتاح طرح‌های جدید در گیلان،کشور از واردات"ام دی اف"بی‌نیاز می‌شود

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمد علی نجفی در بازدید از چند طرح صنعتی با اشاره به اجرای چند پروژه بزرگ در شهر صنعتی رشت و شهرک سفیدرود اظهار داشت : خوشبختانه واحدهای تولیدی در دست احداث از پیشرفت کار خوبی برخوردار می باشند .

وی اجرای طرح های توسعه و ساخت واحدهای بزرگ تولید MDF و فیبر را از جمله پروژه‌ها مهم در گیلان عنوان کرد و افزود : با راه‌اندازی این واحدها تقریباً کشور از واردات این محصول نجات خواهد یافت.

وی با بیان اینکه کارخانجات آرین مریم و آرین تخته ،ظرفیت تولید ۶۰ درصد نیاز «ام دی اف»  کشور را دارد گفت:افتتاح این  طرح ها امسال با حضور مقامات عالی کشوری صورت خواهد پذیرفت.

وی حضور مسئولین استان در واحدهای تولیدی را بیانگر حمایت دولت از این واحدها دانست و افزود:در این بازدید‌ها مشکلات این واحدها در بخش‌های مختلف زیرساختی و خدمات‌رسانی ، نقدینگی و تسهیلات بانکی بررسی و اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.

استاندار گیلان گفت:خوشبختانه در بازدیدهای امروز صاحبان واحدهای تولیدی رضایتمندی نسبی را از همکاری دستگاه های اجرایی داشتند .

وی تلاش استان را در جهت رفع موانع تولید، ایجاد اشتغال و شکوفایی بیشتر اقتصاد استان دانست و اضافه کرد:بر طبق آمار اعلام شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گیلان استان برتر دربخش بهبود فضای کسب و کار در کشور است .

دکتر نجفی با اشاره به برگزاری منظم ستاد رفع موانع تولید در گیلان اظهار کرد:گیلان از لحاظ تعداد طرح‌های بهره‌مند از تسهیلات این کارگروه مقام دوم و با اختصاص ۳۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدها از لحاظ میزان رقم ريالی جایگاه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است.

استاندار گیلان گفت:دولت جدیتش را در خصوص رفع موانع تولید با اقدام وعمل نشان داده است.

گفتنی است بزرگترین مجتمع تولید «ام دی اف» و «اچ دی اف» کشور شامل سه واحد تولیدی  در شهرک صنعتی سپیدرود رشت با مجموع سرمایه گذاری ۵۳۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار از سال ۹۲ در حال ساخت است.

با بهره برداری کامل از این مجتمع تولیدی برای ۹۵۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.

فاز نخست این طرح شامل  کارخانه های آرین تخته یک با ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار متر مکعب «ام دی اف» و «اچ دی اف» در سال و سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیارد تومان و برآورد اشتغال مستقیم ۳۵۰ نفر و آرین مریم با ظرفیت تولید ۲۰۰هزار متر مکعب«ام دی اف» و «اچ دی اف» در سال و سرمایه گذاری۱۶۰ میلیارد تومان با اشتغال مستقیم ۲۵۰ نفر امسال آماده بهره برداری می شود.

طرح های توسعه کارخانه های تولید مفتول مسی با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۵۰ نفر و عملیات بهسازی و تعریض محور شهرک صنعتی رشت و احداث پل رودخانه ای و زیر گذر از برنامه های دیگر استاندار گیلان در این بازدید بود.