با حضور شهردار رشت آغاز شد: عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب رشت با حضور شهردار رشت آغاز شد: عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب رشت عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب رشت با هدف جمع آوری و تصفیه فاضلاب مناطق جنوبی رشت با حضور شهردار رشت آغاز شد.

با حضور شهردار رشت آغاز شد: عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب رشت

به گزارش رشت۲۰ ;شهردار این کلانشهر در آیین آغاز عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب رشت که عصر چهارشنبه با هدف جمع آوری و تصفیه فاضلاب مناطق جنوبی رشت در منطقه مسکن مهر صورت گرفت، ضمن قدردانی از استاندار گیلان اظهار کرد: وی حتی بیش از شهردار پیگیر این مهم بود.

ناصر حاج محمدی گفت: اگر حمایت های بی دریغ استاندار گیلان‌نبود مشکلات این کلانشهر می توانست روبه فزونی پیدا کند.

وی گفت: برنامه های مربوط به محیط زیست در اولویت برنامه های شهرداریست و با برنامه ریزی های در نظر گرفته شده، دیگر شاهد تخلیه و انباشت زباله در این منطقه نخواهیم بود.

شهردار رشت خاطر نشان کرد: اگر جلوی شیرابه منطقه سراوان گرفته نمی شد، پاکسازی رودخانه ها با مشکل مواجه می شد.

حاج محمدی همچنین از معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد تخصیص منابع اقتصادی و مالی به سه شهر شمالی کشور در مقوله پسماند گفت: این اعتبارات در ۵۰ سال اخیر بی نظیر بوده و اگر جدیت ها بر همین منوال پیش برود شاهد برطرف شدن‌مشکلات رشت خواهیم بود.

 

رییس شورای شهر رشت نیز در این مراسم ضمن بیان مشکلات برای این مهم و قدردانی از نهادهای کمک رسان اظهار کرد: امروز روز آشتی با دو رودخانه زرجوب و گوهر رود است.

اسماعیل حاجی پور گفت: امروز شش و نیم‌کیلومتر از پاکسازی این دو رودخانه آغاز شده است و رها کردن این عملیات به معنای خط بطلان کشیدن بر زحمت ها و برنامه ریزی ها خواهد بود.

وی گفت: پیش بینی می شود تا پایان امسال به میزان ۳۵درصد از ورود فاضلاب به تصفیه خانه جلوگیری شود.

استاندار گیلان‌نیز ضمن تشریح دلائل تحریم ظالمانه اظهار کرد: باوجود این شرایط دشوار اقتصادی اما روز به روز میزان بهره برداری از طرح های بزرگ به ویژه با مشارکت مردم، افزایش می یابد.

زارع گردشگری را از مواهب الهی و از ظرفیت های گیلان برشمرد و گفت: لازمه حفظ این موهبت، حفظ محیط زیست و پاکسازی دو رودخانه رشت است.

برای اجرای خط انتقال فاضلاب جنوب شهر رشت به میزان ۱۵۵ میلیارد ریال هزینه برآورد شده و زمان اجرای پروزه نیز۱۲ ماه است.

هم اکنون برای اجرای خط انتقال فاضلاب جنوب شهر رشت ۵ هزار و ۷۶۵ متر لوله گذاری شده و دبی فاضلاب حذف شده از بستر رودخانه نیز ۳ هزار و ۶۰۰ متر مکعب در شبانه روز است. اعتبار پروژه نیز از تبصره ۳ شورای اسلامی شهر رشت تامین شده است.

در این‌مراسم، زارع استاندار گیلان، اوسط مقدم‌معاون عمرانی استانداری گیلان، محمدی رییس سازمان برنامه و بودجه گیلان، اعضای شورای شهر رشت، جعفرزاده ایمن آبادی و حسنی دوتن از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.