با قطع برق یک ساعته چقدر از علم و صنعت در جهان عقب خواهیم افتاد؟!

با قطع برق یک ساعته چقدر از علم و صنعت در جهان عقب خواهیم افتاد؟!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، فکاهی ارتباط فاصله تراز علمی و صنعتی آمریکا و ژاپن با قطعی برق را قطعاً شنیده‌اید! طنزی که در آن گفته می‌شود فاصله تراز علمی و صنعتی آمریکا و ژاپن ۲۰ دقیقه است که با قطع ۲۰ دقیقه‌ای برق در آمریکا، ژاپن به این کشور خواهد رسید اما در ایران ساعت‌ها و گاهاً روزها برق برخی مناطق قطع می‌شود!

برق - با قطع برق یک ساعته چقدر از علم و صنعت در جهان عقب خواهیم افتاد؟!

روز گذشته پایگاه خبری تحلیلی حرف تازه در گزارشی نوشت: گزارش‌های موثق دریافتی از یک مقام مسئول حاکی از آن است که با توجه به عدم تناسب میان تولید و مصرف برق، شاهد قطعی برق به‌صورت چرخشی و هر ۵ یا ۶ روز یک‌بار به مدت ۶۰ الی ۷۵ دقیقه در نقاط مختلف رشت خواهیم بود. از روز گذشته نیز در نقاط بسیاری از شهر رشت شاهد قطعی برق بوده‌ایم. البته قطعی برق شب گذشته در محدوده چهارراه گلسار، صابرین، گلباغ نماز، شهرک بهشتی و … که حدود ۲ ساعت طول کشید به دلیل نقص فنی بوده و ارتباطی به این برنامه زمان‌بندی‌شده قطع برق نداشته است. از صبح امروز نیز در برخی نقاط شهر از جمله شورای اسلامی شهر رشت و حوالی میدان صیقلان شاهد قطع برق بودیم که پیگیری‌های به‌عمل‌آمده نشان می‌دهد این موارد به دلیل همان برنامه نوبتی و برنامه‌ریزی‌شده قطع برق است.

همچنین گزارش‌های دیگر حکایت از آن دارد که در مناطق دیگر شهر رشت بخصوص عینک، حمیدیان، معلم، صفاری و… موضوع قطع برق وجود داشته که در محله عینک پیش از آغاز دیدار ایران و پرتغال در جام جهانی برق منطقه قطع و تا پایان نیمه اول این دیدار، موضوع ادامه داشت. حال باید از مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان و برق منطقه‌ای استان گیلان پرسید که با قطع برق در مناطق مختلف استاد دقیقاً چقدر از تمام جهان عقب خواهیم افتاد؟!