بخشش قاتل محکوم به اعدامی که همسر خود را با چاقو در بخش سنگر کشته بود

بخشش قاتل محکوم به اعدامی که همسر خود را با چاقو در بخش سنگر کشته بود

به گزارش رشت۲۰، معاون قضایی رئیس دادگستری گیلان در امور شوراهای حل اختلاف استان امروز گفت: متهم ۴۸ ساله که در سال ۸۴، در یکی از مناطق بخش سنگر رشت، در نزاع خانوادگی بر سر مسائل مالی، همسر ۳۰ ساله خود را با چاقو به قتل رسانده بود، پس از دستگیری و طی مراحل قانونی به قصاص محکوم شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرمحمدی افزود: در دوران تحمل حدود ۱۵ سال حبس، بزرگان خانواده و بستگان بارها برای گرفتن رضایت اولیاء دم به خانه مقتوله مراجعه کردند، ولی نتیجه‌ای نگرفتند تا اینکه پرونده برای سازش و گرفتن رضایت، به واحد مصالحه شورای حل اختلاف رشت ارجاع داده شد.

وی اضافه کرد: اعضاء این واحد پس از بررسی پرونده و اظهار ندامت قاتل، با پیگیری‌ها و تلاش های مضاعف در حرکتی خداپسندانه، پس از برگزاری چندین جلسه و مذاکرات فراوان با اولیاء دم و خانواده طرفین، موفق شدند رضایت اولیاء دم مقتوله را جلب کنند.

رییس شوراهای حل اختلاف گیلان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های اعضاء واحد مصالحه قصاص که در طی یک ماه اخیر، پنجمین پرونده قتل را به سازش ختم کردند، گفت: اسلام دینی مبتنی بر صلح و همزیستی مسالمت ‌آمیز انسان‌ها با یکدیگر است.