برطرف شدن مشکلات استان گیلان نیازمند حرکت جهادی مسئولان است

برطرف شدن مشکلات استان گیلان نیازمند حرکت جهادی مسئولان است

امام جمعه موقت رشت گفت: برطرف شدن مشکلات استان گیلان نیازمند حرکت جهادی مسئولان است.
81778133_91882929ffdaf

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت ، حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی رشت اظهار داشت: از دست خود ما کاری به نفع ما ساخته نیست فقط خداوند از ما حمایت خواهد کرد و شیطان زمانی بر ما نفوذ خواهد کرد که بصیرت ما را مسخ کرده و بر ما نفوذ کند.
امام جمعه موقت رشت با اشاره به دعای رسول خدا(ص) که فرمودند “خداوندا به حرمت آنان که به درگاه شما عزیز و مقبولند دعای ما را برای نجات از شر شیطان مستجاب فرما”، افزود: بحث پیرامون نظم و انضباط از نگاه اسلام حایز اهمیت است.
وی با بیان اینکه اگر در جامعه ای از خانه و خانواده تا سازمان ها و ادارات نظم رعایت شود خداوند آنها را به درجات عالی می رساند تصریح کرد: این نظم بدون اطاعت عموم ادارات و سازمان ها از رهبری سیاسی و مذهبی حکمفرما نخواهد بود.
صدیق عربانی با اعلام اینکه اگر برقراری نظم عمومی و تمرکز بر قانون را داشته باشیم جامعه ما مدینه فاضله خواهد بود افزود: خداوند با انتصاب خورشید و ماه مردم را به نشانه ها و ایمان به خداوند دعوت کرد و دستور اقامه نماز آیات را نازل فرمودکه این نماز برای حوادث غیر مترقبه نیز نازل شده است.
امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری وجدان کاری را در راس امور لازم و ضروری دانسته اند افزود: مشاهده نظم آفرینش دانه های انار و لایه های مابین آن و نگرش به هر یک از آفریده های خداوند و هماهنگی مابین پدیده ها در طبیعت نمایانگر است.
وی با بیان اینکه نظم را باید از آفریده های آفرینش آموخت و آنها را الگو قرار داد تاکید کرد: ما ملت انقلابی باید به قدری منسجم و منظم در اعمالمان از قبیل صف های نماز جمعه بایستیم و در کلیهامور به …