برقراری ۸۴۲ بار تماس شهروندان با آتش نشانی رشت

برقراری ۸۴۲ بار تماس شهروندان با آتش نشانی رشت

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۲ ایستگاه آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته،پاسخگوی بالغ بر ۸۴۲ مورد تماس شهروندان بوده است.

48516e13a9c831bf570e8d775bb67609 L 300x150 - برقراری ۸۴۲ بار تماس شهروندان با آتش نشانی رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه خبری رشت پرس شهرام مومنی گفت:مرکز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی بالغ بر ۸۴۲ مورد تماس شهروندان بوده که از این تعداد امداد رسانی به ۲۲ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان از مهم ترین این تماس ها بوده است.

وی افزود:مجموع این عملیات ها با ۳۴ مرتبه خروج خودروهای اطفایی و نجات جهت پوشش ۳ مورد حریق منزل مسکونی، ۳ مورد استقرار خودرویی، ۴ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد در منزل مسکونی و آسانسور، ۲ مورد حلقه انگشتری، ۲ مورد حریق خودرو،یک مورد سیلان بنزین،یک مورد حریق تجاری،یک مورد حریق ضایعات و ۵ مورد خدمات ایمنی بوده است.

مومنی به دو مورد حادثه گیر کردن حلقه انگشتری در دست دو بانوی ۵۰ و ۲۶ ساله اشاره و اظهار کرد: در این دو حادثه مشابه که بواسطه گیر کردن حلقه های انگشتری صورت گرفته بود؛موجبات تورم انگشت و درد شدید فراهم شد که خوشبختانه با مراجعه به موقع شهروند به ایستگاههای ۲ و۴ آتش نشانی و اقدام سریع آتش نشانان، نسبت به رها سازی حلقه های انگشتری اقدامات لازم صورت گرفت.

وی به شهروندان توصیه کرد: در صورت بروز چنین حوادثی،برای خلاص شدن از انگشتری دردسر ساز، شهروندان می توانند با مراجعه سریع به ایستگاه های آتش نشانی و استمداد از آتش نشانان نسبت به رها سازی انگشتر و یا هر وسیله دردسر سازی دیگری اقدام کنند.