برق رسانی به ۵ روستا به وسیله فن آوری انرژی خورشیدی در هفته دولت مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان

برق رسانی به ۵ روستا به وسیله فن آوری انرژی خورشیدی در هفته دولت

پروژه های شهری و روستایی این شرکت در هفته دولت ۱۳۹۷ با اعتباری بالغ بر ۲۷۵ میلیارد ریال افتتاح خواهد شد.

به گزارش رشت۲۰:طالبی اظهار داشت : با تلاش کارکنان و دست اندرکاران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان پروژه های شهری و روستایی در قالب سه بخش اصلاح شبکه ، احداث شبکه و تامین برق روستایی در هفته دولت سالجاری به بهره برداری خواهد رسید .

وی تاکید کرد در بخش اصلاح شبکه در کل استان، پروژه بزرگ و مهم اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی با جایگزینی ۶۶۴ کیلومتر کابل خودنگهدار بجای سیم مسی فرسوده و تعویض ۳۴۱۸ عدد تیر برق فرسوده در هفته دولت مورد افتتاح و استفاده مشترکین محترم قرار خواهد گرفت .

طالبی افزود : پروژه مذکور با اعتباری حدود ۲۳۶۵۳۰ میلیون ریال افتتاح خواهد شد و بجهت افزایش پایداری و تاب آوری شبکه های توزیع برق استان در برابر حوادث طبیعی مانند بارش برف ، تندباد و… باتوجه به شرایط اقلیمی استان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

رئیس هیت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گفت : در بخش احداث شبکه نیز برای افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه در شهرستان آستارا پروژه احداث مدار جدید شبکه فشار متوسط ۲۰ کیلوولت به طول ۹٫۵ کیلومتر با اعتباری حدود ۲۵۱۱۰ میلیون ریال مورد بهره برداری قرار می گیرد .

وی افزود : در راستای تحقق سیاست های محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم ، ۶ روستای استان نیز در هفته دولت از نعمت برق و روشنایی بهره مند می شوند که از این تعداد ۵ روستا بوسیله فن آوری جدید و مهم فتوولتائیک (انرژی خورشیدی) مورد برق رسانی قرار می گیرند .

وی خاطرنشان کرد : برق رسانی روستاهای چوژیه ، گل ، لنزی و حیاطی از توابع شهرستان تالش و روستای فیاب از توابع شهرستان لنگرود از طریق سیستم فتوولتائیک با اعتباری حدود ۱۲۱۷۵ میلیون ریال اجرایی خواهد شد .

طالبی افزود : تامین برق روستای چمتوکش شهرستان رودسر نیز با احداث ۱۴۵۰ متر طول شبکه فشار متوسط و۱۸۷۰متر طول شبکه فشار ضعیف و نصب یک دستگاه ترانس برق به ظرفیت۱۰۰ کیلوولت آمپر با اعتباری به مبلغ ۱۸۱۱ میلیون ریال در هفته دولت ۱۳۹۷ انجام خواهد شد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت : برای اجرای این ۶ طرح برقرسانی روستایی مجموعاً ۱۳۹۸۶ میلیون ریال اعتبار صرف شده است و ۱۱۸ خانوار از نعمت روشنایی برخوردار خواهند شد .

وی تاکید کرد : تعداد روستاهای برقدار استان گیلان ۲۵۵۷ روستا می باشد که تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار طبق سرشماری سال ۸۵ ، در سال ۱۳۸۹ برقدار شده اند و در حال حاضر برق رسانی به روستاهای زیر ۱۰ خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب الویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست اقدام می باشد .

شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در حال حاضر دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۸ هزار مشترک در کل استان می باشد .