برنامه ریزی برای زیباسازی، نورپردازی و فضاسازی شهری رشت با تاکیدات شهردار رشت صورت پذیرفت؛

برنامه ریزی برای زیباسازی، نورپردازی و فضاسازی شهری رشت

به گزارش رشت۲۰ ;سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت با اعلام این مطلب گفت: از زمان تصدی دکتر حاج محمدی به سمت شهردار رشت توجه به فضاسازی شهری با استفاده از تکنیکها و روشهای جدید مورد تاکید قرار گرفته و در این راستا این سازمان اقداماتی را به طور ضربتی و پیگیر اجرایی کرده است.

زینب فلک دوست افزود: برخی از این برنامه ها مناسبتی هستند که به اعیاد ملی، مذهبی و سوگواریها بر می گردند و برخی ها نیز به طور کلی برنامه ریزی شده و اجرا می گردند.

وی تاکید کرد: از جمله اقداماتی که در حال پیگیری هستیم طراحی المان میدان امام حسین است که به مرحله اجرا نزدیک شده است. فراخوان طراحی ورودیهای شهر رشت از چهار طرف که اسناد فراخوان تهیه شده و به زودی بارگذاری می شود برای اکران عمومی، جانمایی تصاویر شهدا در دیوار تازه آباد، نورپردازی جدار خارجی صحن گلزار شهدا، طراحی سقاخانه در خیابان لاکانی و محل شهادت شهیدان انصاری و نورانی، فضای مکث خیابان جانباران، طراحی جداره های تقاطع غیرهمسطح رشت، اجرای جشنواره روز رشت، اجرای المانهای حجمی شب یلدا و برنامه های شب یلدا، فراخوان المانهای نوروزی و…

وی ادامه داد: برای اولین بار در رشت داریم از لیزر افکتیو استفاده می کنیم تا جلوه ای ویژه به ساختمان ساعت در میدان شهرداری رشت در پیاده راه بدهیم. این کار تنها در تهران و برخی از شهرهای بزرگ انجام شده است.

فلک دوست به اجرای یادمان شهدای گمنام در بوستان ملت رشت نیز اشاره کرد و گفت: نقشه های اجرایی این کار تهیه شده و پس از تایید بنیاد حفظ ارزشهای دفاع مقدس سازمان سیما، منظر و فضای سبز رشت آن را اجرایی خواهد کرد.

وی در ادامه به برنامه های مفصل روز رشت اشاره کرد و گفت: هم اکنون در حال تهیه برنامه روز رشت هستیم.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری رشت افزود: با تاکیدات آقای شهردار برای میدان امام حسین در دهه فجر المانی ویژه تهیه و نصب می شود.

وی خاطر نشان کرد: روی نورپردازی شهر به ویژه ساختمانهای پیاده راه، بلوارها و نورپردازی روی درخت برنامه داریم و در حال کار هستیم.

فلک دوست ادامه داد: برنامه های شب یلدا هم علاوه بر پیاده راه رشت، محله محور اجرایی می شود تا سبب افزایش روحیه و شادابی اجتماعی گردد.

وی در پایان با قدردانی از حمایت شهردار رشت در اجرای برنامه های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: امیدواریم با مجموعه اقداماتی که صورت می گیرد فضای عمومی شهر پرجاذبه و دیدنی تر شود.