برپایی «روضه‌های خانگی» فرصتی ویژه برای احیای مکتب حسینی در ایام کروناست

برپایی «روضه‌های خانگی» فرصتی ویژه برای احیای مکتب حسینی در ایام کروناست

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام سعید مهدوی امروز در همایش طلایه‌داران روضه‌های خانگی با اشاره به شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای گرامیداشت ایام محرم اظهار داشت: با توجه به توصیه‌های بهداشتی نیاز است که در ایام محرم و صفر از ظرفیت روضه‌های خانگی و گرامیداشت این ایام در منازل بیشتر استفاده شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه باید تحت هر شرایطی یاد و خاطره امام حسین(ع) و یاران شهیدش گرامی داشته شود و این موضوع در شرایط فعلی می‌تواند با احیای روضه‌های خانگی محقق شود گفت: برگزاری روضه خانگی می‌تواند در حوزه دین و ارادت به اهل بیت(ع) برای نسل جوان فرهنگ‌سازی کند و این موضوع مهم باید مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرد.

وی بر ضرورت انتقال فرهنگ عاشورایی به جوانان و آیندگان تاکید کرد و عنوان داشت: زنان نقش بسیار مهمی در فرهنگ‌سازی دارند و باید از روضه‌های خانگی که می‌تواند توسط پدر، مادر و فرزندان برگزار شود به‌خوبی استفاده کنیم تا حماسه عاشورا و مکتب اهل بیت(ع) به‌درستی به نسل جدید انتقال پیدا کند.

مهدوی برگزاری روضه‌های خانگی را سبب احیای فرهنگ حسینی دانست و خاطرنشان کرد: شیوع کرونا نباید موجب تعطیلی مجالس عزاداری برای ائمه اطهار(علیه‌السلام) شود و می‌توان با برگزاری روضه‌های خانگی فرهنگ عاشورا و مکتب اهل بیت(ع) را احیا کرد و به نسل جوان نیز انتقال داد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها و فضای مجازی نیز در این ایام می‌توانند نقش بسیار پررنگی در احیای مکتب حسینی و فرهنگ عاشورا داشته باشند بیان کرد: مهم‌ترین موضوع در حماسه عاشورا احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است که باید مورد توجه مداحان و مبلغان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه همه باید در این ایام به‌نحوی یاد و نام امام حسین(ع) و رشادت‌های یاران او را احیا کرده و به دیگران نیز منتقل کنند اظهار داشت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها و همچنین برگزاری روضه‌های خانگی بهترین روش عزاداری برای امام حسین(ع) بوده که همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز است.