برپایی مراسم روز دانشجو در رشت

استاندار در مراسم روز دانشجو گفت : تحول خواهی و آرمان گرایی از ویژگی های بارز دانشجوی مسلمان است.

1669716_400

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از صدا و سیما ، استاندار امروز در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه گیلان برگزار شد ، دانشگاه را مبدا تحولات جامعه دانست و نقش دانشجوی آگاه ، پویا و نقاد را برای تسریع در روند توسعه ی همه جانبه قابل توجه دانست.
مصطفی سالاری افزود : هر چه دانشجویان در مسایل مختلف پیشروتر باشند زمینه ی تحولات مناسب تری در جامعه فراهم می شود.
وی تشکل های مختلف دانشجویی را به رقابت و تعامل سازنده با یکدیگر برای تحقق اهداف ملی فراخواند.
احمد رضی رییس دانشگاه گیلان نیز  مواجهه منطقی تشکل ها و انجمن های صنفی دانشجویان با مشکلات را نشانه ی بلوغ فکری و روحیه ی هم اندیشی آنان دانست و اضافه کرد : روند تصمیم گیری ها در مدیریت کلان این دانشگاه بر محور هم اندیشی و مشورت استوار است و تلاش می شود نقد سازنده ی دانشجویان و دانشگاهیان در یک فضای آرام و تعاملی مهیا شود.
در ادامه این مراسم به ترتیب نمایندگان مجمع دانشجویان تحول خواه ، کانون های فرهنگی – اجتماعی دانشجویان ، جامعه ی اسلامی دانشجویان، شورای صنفی دانشجویان،  انجمن های اسلامی دانشجویی ، بسیج دانشجویی و انجمن علمی – دانشجویی دانشگاه گیلان هر یک در سخنانی عمده ترین معضلات و دغدغه های خود را در حوزه های علمی ، آموزشی و رفاهی و نحوه ی نقش آفرینی دانشگاه در عرصه های اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی ارایه کردند.
استاندار پیش از شرکت در مراسم روز دانشجو با اعضای هیات رییسه ی دانشگاه گیلان دیدارکرد و با عمده ترین ظرفیت ها و اولویت های این دانشگاه آشنا شد.
مصطفی سالاری در این دیدار از عزم جدی خویش برای بهره گیری بهینه از ظرفیت های دانشگاهی استان تاکید کرد و افزود : در حال حاضر ۴۸ کارگروه تخصصی در نظام برنامه ریزی استان طراحی شده است که در همه این کارگروه ها یک عضو دانشگاهی ایفای نقش می کند.
وی ارتقاء کیفی آموزش در دانشگاه های استان را زمینه ساز تربیت نسلی متخصص ، کارآزموده و جستجو گر دانست و از مدیران و استادان دانشگاه گیلان خواست تحقق روزافزون این اولویت مهم را مد نظر قرار دهند.
احمد رضی رییس دانشگاه گیلان نیز گزارشی از روند فعالیت های علمی و آموزشی این دانشگاه ارایه کرد و افزود : در حال حاضر ۱۷ هزار و ۱۵۳ دانشجو در ۳۲۴ رشته – گرایش این دانشگاه تحصیل می کنند و ۶۰۰ عضو هیات علمی ، رسالت تعلیم و تربیت این دانشجویان را برعهده دارند.