برپایی «کافه کتاب» در پارک شهر رشت پورحسن خبر داد:

برپایی «کافه کتاب» در پارک شهر رشت

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان از برپایی کافه کتاب در پارک شهر رشت با همکاری شهرداری رشت خبر داد و گفت: این پروژه ویژه کودکان و نوجوانان در حال انجام است.

1901421 - برپایی «کافه کتاب» در پارک شهر رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایکنا، علی پورحسن، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان  در دیدار کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان با نماینده ولی فقیه در گیلان که امروز در بیت ایشان انجام شد، با اشاره به اهمیت کتابخوانی در حوزه کودک و نوجوان، اظهار کرد: برای پویایی مبحث کتابخوانی در جامعه و همنشینی همیشگی با کتاب در جامعه باید کودکان را اساس و محور این امر درنظر بگیریم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۳۱ مرکز ثابت، چهار مرکز پستی، یک واحد سیار روستایی و یک مرکز فراگیر ویژه کودکان و نوجوانان با نیازهای خاص می باشد.

وی از افتتاح مرکز فراگیر ویژه ناتوانان جسمی و حرکتی در رودسر خبر داد و گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان دارای ۴۰۰ هزار نسخه با ۲۰ هزار عنوان کتاب است و سالانه ۱۵۰ هزار کتاب را در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

پورحسن با بیان اینکه چهار مرکز پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با همکاری معلمان، دهیاران، و مأموران پستی ۲۲ روستا را تحت پوشش قرار می دهد تا دانش آموزان روستایی بتوانند از مزایای کتاب بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه با همکاری آموزش و پرورش کانون کتاب و کانون فیلم در سطح مدارس فعال است، اضافه کرد:هشت فروشگاه و نمایشگاه کتاب و عرضه محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در سطح گیلان راه اندازی کرده ایم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان تاکید کرد: احداث هشت فروشگاه و نمایشگاه کتاب و عرضه محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی مدت یکسال انجام شد.

وی از برپایی کافه کتاب در پارک شهر رشت با همکاری شهرداری رشت خبر داد و گفت: این پروژه ویژه کودکان و نوجوانان در حال انجام است، خوشبختانه کودکان و نوجوانان ما در سطح ملی و بین المللی در بخش مطالعه و پژوهش افتخارات ارزشمندی به ارمغان آورده اند.