برگزاری اجتماع گیلانی‌ها در نجف و کربلا دبیر همایش فعالان فرهنگی گیلان خبر داد

برگزاری اجتماع گیلانی‌ها در نجف و کربلا

دبیر همایش فعالان فرهنگی گیلان از برگزاری اجتماع بزرگ گیلانی‌ها در نجف و کربلا خبر داد.

13950728000161 PhotoA - برگزاری اجتماع گیلانی‌ها در نجف و کربلا

به گزارش خبر فوری رشت ،مجید رحمانی عصر امروز در جریان برگزاری همایش فعالان فرهنگی گیلان در مجتمع خاتم‌الانبیا(ص) این شهر اظهار کرد: قرار است جریان زلال اربعین را در رسیدن به تمدن اسلامی یاری کنیم‌.

وی به تشکیل قافله عاشقی در بستر فرهنگی زائران کربلا طی چهار سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: امسال طرح زیارت به نیابت از شهدا با عنوان هر زائر یک شهید توسط زائران گیلانی به کربلا اجرا می‌شود‌.

دبیر همایش فعالان فرهنگی گیلان با بیان اینکه هر زائر به نیابت از یک شهید مسیر پیاده‌روی را طی می‌کند، ادامه داد: در سال جاری سوگواره فرهنگی و هنری مانند سه سال گذشته در راستای جمع‌آوری آثار زائران برگزار می‌شود.

وی از اجرای طرح سفیران فرهنگی به عنوان سفیر انقلاب اسلامی در پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: کارگاه آموزشی فعالان فرهنگی گیلان برگزار می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه امسال طرح پاک‌ترین مسیر توسط زائران گیلان در کربلا برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مشارکت زوار گیلانی در پیاده‌روی اربعین در نظافت جاده نجف تا کربلا انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال ۵ مراسم در کربلا و نجف برگزار می‌شود، یادآور شد: برگزاری اجتماع گیلانی‌ها در نجف و کربلا یکی از این مراسم‌ها است.

به گفته دبیر همایش فعالان فرهنگی گیلان، سال گذشته ۳۰ عکاس و ۱۰ مستندساز برای سوگواره سوم آثار ارسال کردند.