برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان در پیاده راه فرهنگی رشت همزمان با صبح روز عاشورا

برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان در پیاده راه فرهنگی رشت

به گزارش رشت۲۰-مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان در جلسه توجیهی ستاد برگزاری تجمع بزرگ عاشورائیان شهرستان رشت با مسئولین هیات مذهبی اظهار داشت: از مهمترین شعائر الهی که باید بزرگ داشته شود، مجلس عزاداری و نوحه خوانی ابا عبدالله الحسین (ع) است.

image 2019 9 5 16 35 50 81 tRu 667x500 - برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان در پیاده راه فرهنگی رشت

سعید مهدوی افزود: بواسطه عزاداری امام حسین (ع) دل انسان به سوی خدا کشیده می شود و تمامی معصومین همواره بر جدی گرفتن برگزاری مراسم عزای ابا عبدالله الحسین (ع) سفارش کرده اند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: تجمع بزرگ عاشورائیان حسینی ساعت ۱۰ صبح روز عاشورا در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه گیلانی ها و رشتی ها در ولایتمداری سابقه دیرینه ای دارند، تصریح کرد: حضور عزاداران و عاشقان ابا عبد الله الحسین (ع) در تجمع عاشورائیان حسینی جلوه های عشق ورزی، ولایتمداری، ایمان و اعتقادات مردم، اتحاد و همدلی را به تصویر می کشد.

مهدوی یادآورشد: گیلانیان مردمانی هستند که از هزار سال قبل پذیرای فرزندان اهل بیت (ع) در سرزمین خود بوده اند و از همان ابتدا به شیعیان پیوستند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان گفت: مراسم عزاداری در ایام محرم و روز تاسوعا طبق روال سال های گذشته برگزار می شود، فقط در صبح روز عاشورا تمامی هیات های مذهبی، عاشقان و عزاداران حسینی راس ساعت۱۰ صبح در میدان شهدای ذهاب رشت جایی که در آن بر ۸ هزار شهید استان گیلان نماز خوانده شده، حضور می یابند تا خالق جلوه های ولایتمداری، عشق و ایمان به خاندان اهل بیت (ع)، اتحاد و همدلی، نظم و انسجام باشند.

وی یادآورشد: اتحاد و همدلی عزاداران و عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) در تجمع عاشورائیان حسینی، موجب یاس و ناامیدی دشمنان اسلام و نظام که به دنبال نابودی و تحریف ارزش های دینی و مذهبی هستند، می شود.