برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر از ۱۰ لغایت ۲۱ بهمن

برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر از ۱۰ لغایت ۲۱ بهمن

رئیس ارشاد اسلامی رشت از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری «فجر» برای دومین سال پیاپی در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود که امسال بالغ بر ۲۰ هزار نفر از مجموعه فعالیت ها بازدید کنند.

78776380 87660118eccea 300x200 - برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر از 10 لغایت 21 بهمن


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل ازایسنا منطقه گیلان، محمد حسن پور در نشست رسانه ای دومین جشنواره فرهنگی و هنری «فجر» اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت، با گرامیداشت سی  وهشتمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی شکوه ایثار و همدلی ملت مسلمان ایران به رهبری امام راحل است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت با بیان اینکه وحدت، همدلی و اراده ملی برای براندازی رژیم طاغوت، مبارزه با استبداد، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در انقلاب تجلی یافت، افزود: مقام معظم رهبری دهه فجر را مقطع رهایی ملت ایران می دانند که گذشته را از آینده جدا می کند لذا تلاش داریم که دستاوردهای انقلاب اسلامی را در قالب هنر به جامعه معرفی کنیم.
وی زبان فرهنگی و زبان هنری را زبانی تاثیرگذار و عمیق دانست و تصریح کرد: انتقال مفاهیم متعالی انقلاب و دفاع مقدس و همه ارزش های ایرانی – اسلامی از نسل گذشته به نسل های آتی در قالب فرهنگ و هنر جذاب تر و ماندگارتر خواهد بود.
این مقام مسئول با بیان اینکه صدور پیام انقلاب به جهان از طریق محصولات فرهنگی و هنری امکان پذیر می شود، گفت: آن چیزی که در عصر ارتباطات و جهانی شدن می تواند فرهنگ ایرانی و اسلامی ما و چهره انقلاب را به درستی به جهانیان معرفی کند، آثار فرهنگی و هنری ماست. در واقع باید به ارائه دستاوردهای جذاب و ماندگار خودمان بپردازیم و حضوری جدی، پرمحتوا و تاثیرگذار در رسانه های جهان داشته …