برگزاری سه رویداد بزرگ فرهنگی در گیلان

برگزاری سه رویداد بزرگ فرهنگی در گیلان

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امسال شاهد سه حرکت بزرگ فرهنگی در استان بودیم، گفت: برگزاری نخستین کنگره ملی ۸هزار شهید، نمایش فصل شیدایی و سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از اقدامات بزرگ فرهنگی استان بود.

IMG12344097 - برگزاری سه رویداد بزرگ فرهنگی در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت، سرهنگ عباس بایرامی، معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان اظهار داشت: خداوند باری تعالی در سال ۹۵ توجه ویژه ای به استان گیلان کرده است.

وی با بیان اینکه امسال شاهد سه حرکت بزرگ فرهنگی در استان گیلان هستیم، افزود: نخستین برنامه فرهنگی بزرگ و تاثیر گذار استان گیلان برگزاری نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان، دومین برنامه نمایش بزرگ و زیبای فصل شیدایی بود که به مدت ۱۰ شب برگزار و کل استان را در بر گرفت و موج خوبی را در استان ایجاد کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به همت سازمان اوقاف و امورخیریه در استان را سومین کار بزرگ فرهنگی دانست و گفت: اولی ترین برنامه فرهنگی همین مسابقات است زیرا هر چه که با موضوع قرآن نشان داده می شود، اصل و یک فرصت فرهنگی خوب است.

سرهنگ بایرامی با بیان اینکه جلسات متعددی با مدیر کل اوقاف و امور خیریه در راستای برگزاری این مسابقات در سپاه برگزار شده است، تصریح کرد: سپاه پاسداران تا جایی که وسعش در راستای تامین نیروی انسانی، هماهنگی و … می رسید با اوقاف همکاری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات از نظر تنوع، نوع برنامه ریزی و خصوصا فضا و جایگاه های تعبیه شده از سطح بسیار بالایی برخوردار است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلانی اظهار داشت: این مسابقات برای افزایش توانمندی قرآنی در استان گیلان که استانی استعدادپرور است خود را نشان می دهد.

سرهنگ بایرامی با بیان اینکه موضوع فرهنگ در کشور ما غریب واقع شده است، افزود: در کمیسیون فرهنگی مجلس بسیاری از نمایندگان حاضر به عضویت در آن نشدند.