برگزاری مانور پاکسازی حریم محورهای شریانی استان گیلان

برگزاری مانور پاکسازی حریم محورهای شریانی استان گیلان

۳۰۰ راهدار گیلان مانور پاکسازی حریم محورهای شریانی استان را در راستای استقبال از مسافران نوروزی برگزار کردند.
81997483_92195363aaaed

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: به منظور استقبال شایسته از مسافران نوروزی هرساله با نزدیک شدن به ایام عید، حریم محورهای مواصلاتی استان به همت راهداران پاکسازی می شود.
محمود ایرانپرست افزود: به همین منظور ، تمامی تابلوهای علائم راهنمایی و رانندگی موجود در محورهای استان که در طول سال در اثر عملیات برفروبی و یا سایر موارد آسیب دیده اند ، قبل از آغاز سفرهای نوروزی نوسازی می شوند.
وی تجهیز راهدارخانه ها، احیای ۷۰۰ کیلومتر خط کشی ، تعمیر ، نصب و شستشوی علائم ، جمع آوری تابلوهای غیرمجاز ، مرمت گاردریل به طول پنج کیلومتر ، نگهداری سیستم های روشنایی معابر به طول ۱۶۵ کیلومتر ، نصب ۲ هزار و ۲۰۰ استوانه ایمنی در محورها را از اقدامات این اداره کل در راستای بستر سازی سفرهای ایمن نوروزی عنوان کرد.
ایرانپرست تصریح کرد: همچنین آشکارسازی ۹۷ نقطه پرتصادف ، رنگ آمیزی و آشکارسازی ۶۵ سرعت کاه در محورهای استان ، تجهیز راهدارخانه ها ، نصب و شستشوی بیش از ۴ هزار علائم، لکه گیری راه های ارتباطی با بیش از یک هزار و یکصد تن آسفالت گرم و جمع آوری یک هزار و ۵۰۰۰ تابلوی غیرمجاز از دیگر اقدامات اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده های گیلان در راستای فراهم کردن بستر سفرهای نوروزی ایمن در استان است.
وی همچنین از فعالیت ۳۷ اکیپ گشت راهداری در محورهای استان ایام نوروز خبر داد و گفت: راهداری استان آماده ارائه خدمت به مسافران نوروزی می باشند.
گیلان دارای ۱۱ محور شریانی بطول ۸۰۵ کیلومتر است. بیش از ۵۳۰ راهدار در جاده های استان بمنظور رفع مشکلات احتمالی مردم در جاده های استان مستقر هستند.