برگزاری مسابقات قرآنی در گیلان اقدام بزرگ و ملی است مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان:

برگزاری مسابقات قرآنی در گیلان اقدام بزرگ و ملی است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: برگزاری مسابقات قرآنی در گیلان یک اقدام بزرگ و ملی است.

13950728001151 PhotoA - برگزاری مسابقات قرآنی در گیلان اقدام بزرگ و ملی است

به گزارش خبر فوری رشت، حجت‌الاسلام ولی عادلی عصر امروز در حاشیه برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در زیباکنار این شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسابقات قرآنی در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه برای برگزاری آن تمهیدات زیادی از یک سال پیش اندیشیده شده است، افزود: از سال گذشته که مسابقات در کرمانشاه برگزار شد برای بررسی مسابقات رفتیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان ادامه داد: دو ستاد اجرایی و معین در گیلان و ستاد راهبردی در سازمان اوقاف فعال شده است.

وی برگزاری مسابقات قرآنی را یک کار بزرگ و ملی دانست و تصریح کرد: نخبگان کشور و استان در این مسابقات حضور دارند.

عادلی برگزاری مسابقات به نحو شایسته را هدف مهم خواند و گفت: قصد داشتیم در برگزاری مسابقات ابتکاراتی صورت دهیم.

وی خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی ستاد راهبردی ظرفیت‌های ستاد معین و اجرایی را با ظرفیت‌های استان بررسی کردیم و تمام دستگاه‌ها را ورود دادیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها خوب وارد استان شدند، یادآور شد: استاندار بسیار خوب عمل کرد و برخی‌ها هنوز توفیق ورود پیدا نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار مسابقات با تمام رشته‌های قرآنی در استان برگزار می‌شود، گفت: برای نخستین بار رشته‌های بالای ۱۸سال در استان مشغول به مسابقه هستند.

عادلی با تصریح بر اینکه در تمام محافل بحث مسابقات قرآن است، یادآور شد: برای اینکه بتوانیم جمعیت را به خوبی ساماندهی کنیم و شرمنده ازدحام جمعیت نباشیم برنامه‌ریزی کردیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها همواره اوقاف را یاری کرده‌اند، متذکر شد: در کمیته مدعوین حضور مردم را سهمیه‌بندی کردیم تا تمام هم‌استانی‌های ما توفیق شرکت داشته باشند.