برگزاری نخستین دوره آموزش آفرود بانوان گیلانی در رشت دبیر کمیته بانوان هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی گیلان خبر داد

برگزاری نخستین دوره آموزش آفرود بانوان گیلانی در رشت

دبیر کمیته بانوان هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی گیلان از برگزاری نخستین دوره آموزش آفرود بانوان استان در رشت خبر داد.

13950810000810 PhotoA - برگزاری نخستین دوره آموزش آفرود بانوان گیلانی در رشت

به گزارش خبر فوری رشت سمیه خاکسار ظهر امروز در نشست هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان با اشاره به برگزاری دوره آموزش آفرود برای بانوان گیلانی اظهار کرد: نخستین دوره آموزشی آفرود ویژه بانوان در رشت در حال برگزاری است.

وی ورزش اتومبیلرانی را یکی از مهیج‌ترین ورزش‌های موجود در دنیا دانست و افزود: این ورزش موجب ایجاد آدرنالین بالا، هیجان و نشاط می‌شود.

دبیر کمیته بانوان هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی گیلان با اشاره به اینکه ایران از جمله کشورهایی است که در آن به دلیل تنوع آب و هوایی می‌توان تمام مسابقات آفرود را برگزار کرد، افزود: مسابقات آفرود در چهار بخش مختلف مسیرهای جنگلی، کویری، برفی و آبی برگزار می‌شود.

وی فضای اقلیمی گیلان را برای اجرای چهار بخش آموزشی و مسابقاتی مهم دانست و خاطرنشان کرد: ماشین‌های مسابقات باید دارای استانداردهای بین‌المللی باشند.

خاکسار وجود رول بال، صندلی مسابقه، کمربندهای مخصوص پنج نقطه‌ای، لباس، کلاه ایمنی و کفش ضدحریق را از الزامات ورزش مهیج اتومبیلرانی دانست.

این مسؤول برگزاری دوره آموزشی آفرود بانوان را توسط کمیته آفرود هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی گیلان عنوان کرد و گفت: بانوان شرکت کننده در این دوره آموزشی پس از سپری کردن بخش‌های تئوری و عملی طی یکسال از سوی هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی کارت عضویت دریافت می‌کنند.