برگزاری نمایشگاه کانون پرورش فکری با رویکرد عاشورایی در رشت مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان خبر داد

برگزاری نمایشگاه کانون پرورش فکری با رویکرد عاشورایی در رشت

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: نمایشگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با رویکردی عاشورایی تا ۱۹ مهرماه در رشت در حال برگزاری است.
139406251135058886093774 300x209 - برگزاری نمایشگاه کانون پرورش فکری با رویکرد عاشورایی در رشت

علی پورحسن اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان همزمان با ماه محرم با مشارکت سایر دستگاه‌های فرهنگی به برگزاری نمایشگاهی با رویکرد کودک و نوجوان اقدام کرده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان گیلان با بیان اینکه این نمایشگاه تا ۱۹ مهرماه در محل عمارت کلاه فرنگی پارک شهر رشت در حال برگزاری است گفت: این نمایشگاه مفاهیم ارزشمندی چون ایثار، شجاعت، مقاومت و شجاعت را به قشر کودک و نوجوان انتقال می‌دهد.

وی از برپایی ۱۲ خیمه عاشورایی در این نمایشگاه خبر داد و افزود: با مشارکت دستگاههای فرهنگی نظیر آموزش و پرورش، این خیمه‌ها را برپا کردیم و برنامه‌های فرهنگی نظیر قصه گویی و خوشنویسی را صبح و عصر در نمایشگاه برگزار می‌کنیم.

پورحسن اعلام کرد: با هماهنگی انجام شده با اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، برنامه‌های فرهنگی به‌طور پیوسته در این نمایشگاه برگزار می‌شود و برگزاری تعزیه عاشورا نیز یکی از این برنامه‌ها است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان گیلان خاطرنشان کرد: کانون پرورش فکری کودکان در دوازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان نیز حضور فعال دارد و علاوه بر فروش کتاب به اجرای برنامه‌های فرهنگی نیز می‌پردازد.