مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان مطرح کرد؛

برگزاری نمایشگاه کتاب، مطالبه عمومی مردم گیلان/ زبده‌ترین ناشران کشور در نمایشگاه کتاب گیلان حضور دارند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برپایی نمایشگاه کتاب در استان را از مطالبات عمومی مردم دانست و تاکید کرد : برپایی این نمایشگاه با توجه به وجهه فرهنگی گیلان در کشور حتی در سخت ترین شرایط باید پایدار باشد.
584749_orig-747x498

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل ازایرنا، فیروز فاضلی روز پنجشنبه در آئین گشایش سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان با بیان اینکه کتاب زندگی ساز است، افزود: برپایی این نمایشگاه ضمن تبادل اندیشه در میان ناشران، موجب واگویه مشکلات این قشر شده و همچنین فرهنگساز فرهنگ مطالعه است .

وی با بیان اینکه هیچ چیز جایگزین کتاب نخواهد بود،اظهار کرد: نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از ضروریات اصلی جامعه است و کتاب از قدیم مبنایی برای انتقال تفکر بوده و با کاربردی کردن فرهنگ مطالعه در جامعه می توان شاهد افزایش شور و نشاط بود.

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب گیلان با هدف تحقق اهداف یادشده بزرگترین اتفاق فرهنگی استان است و تلاش می شود در این راستا از زبده ترین ناشران کشور بهره گرفته شود.

فاضلی بیان کرد: مطالعه و کتابخوانی از چنان اهمیتی برخوردار است که از کتاب به عنوان حافظه تاریخ بشری می توان یاد کرد، لذا وظیفه متولیان امر در حوزه تولید و نشر کتاب سنگین و بسیار حیاتی است و این کار بزرگ فرهنگی جز با همگرایی دستگاه های دخیل در این حوزه امکان پذیر نیست.

وی توضیح داد: از ۱۵۸ ناشر دارای مجوز در گیلان ۳۳ ناشر فعال و ۱۰۷کتابخانه و ۱۳۲کتاب فروشی در استان فعال هستند.

مطابق برنامه ریزی های انجام شده همزمان با آئین سیصد و چهل و پنجمین نمایشگاه کتاب استانی کشور و سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان خادمان نشر گیلان نیز تجلیل شدند.

نمایشگاه کتاب گیلان، با ۳۵۰ ناشر استانی و کشوری و با ۳۰ درصد تخفیف از ۱۶ تا ۲۱ آذرماه به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در محل دائمی نمایشگاه های استان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت – تهران دایر شده است.