برگزاری همایش عصای سفید در گیلان عضو هیأت مدیره انجمن معلولان بینایی گیلان خبر داد

برگزاری همایش عصای سفید در گیلان

عضو هیأت مدیره انجمن معلولان بینایی گیلان از برگزاری همایش عصای سفید در این استان خبر داد و گفت: این همایش ۲۶ مهر ماه جاری در رشت برگزار می‌شود.
13950724001153 PhotoA - برگزاری همایش عصای سفید در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت محمدحسین عاقل‌منش عصر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت ۲۴ مهر روز جهانی عصای سفید، اظهار کرد: نابینایان توانمندی بالایی دارند.

وی حس لامسه معلولان بینایی را بسیار قوی دانست و افزود: این افراد از ابعاد مختلف دارای توانمندی بالایی هستند.

عضو هیأت مدیره انجمن معلولان بینایی گیلان با بیان اینکه آموزش ویژه نابینایان توسط خود نابینایان انجام می‌شود، ادامه داد: این قشر نیاز به مساعدت ندارند.

وی مهم‌ترین مشکل نابینایان را هزینه بالای درمان عنوان کرد و افزود: جراحی‌های لیزری و شبکه‌های چشمی مستلزم هزینه بالایی است.

عاقل‌منش با اشاره به اینکه باید علاوه بر توجه به بحث بیمه، پیشگیری در امر درمان نیز پیگیری شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه با علوم‌ پزشکی استان و برخی پزشکان نیز وارد مذاکره شدیم.

وی با تصریح بر اینکه حوزه درمان نیازمند حمایت پزشکان متخصص است، یادآور شد: گاهی ممکن است با یک جراحی بینایی فرد بازگردد اما به دلیل هزینه بالای آن از انجام عمل صرف‌نظر می‌کند.

این مسؤول به احداث ساختمان جدید انجمن معلولان بینایی در مسکن مهر رشت اشاره کرد و خواستار حمایت بیشتر مسؤولان و خیران در ساخت این ساختمان و تکمیل آن شد.

به گفته وی، ۸۵۰ نفر عضو انجمن معلولان بینایی گیلان هستند که از خدمات این انجمن استفاده می‌کنند.

عاقل‌منش از برگزاری همایش عصای سفید در این استان خبر داد و گفت: این همایش روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه جاری در رشت برگزار می‌شود.

وی محل برگزاری همایش مذکور را سالن شهید نامجو ورزشگاه یادگار امام(ره) رشت با همکاری بهزیستی گیلان، آموزش و پرورش استثنایی و… عنوان کرد.