برگزاری کلاس های آموزشی«مهارت دانش و رفتار» و «خبرنگاری بحران» در رشت

برگزاری کلاس های آموزشی«مهارت دانش و رفتار» و «خبرنگاری بحران» در رشت

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به برگزاری دوازدهمین جلسه هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان، از برگزاری کلاس های آموزشی«مهارت دانش و رفتار» و «خبرنگاری بحران» در رشت خبر داد.
72225t - برگزاری کلاس های آموزشی«مهارت دانش و رفتار» و «خبرنگاری بحران» در رشت

به گزارش خبر فوری رشت ، کریم خورسندی با اشاره به برگزاری دوازدهمین جلسه هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان، اظهار کرد: در این جلسه با برگزاری کلاس های آموزشی مهارت دانش و رفتار (طرح امید) و تشکیل تیم خبرنگاران بحران برای اصحاب رسانه و خبرنگاران استان از سوی دادگستری و هلال احمر گیلان  موافقت شد و همچنین اعضای هیات مدیره با تشکیل و راه اندازی دو کمیته فرهنگی و ورزشی نیز موافقت کردند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان افزود:اداره کل دادگستری گیلان طی نامه ای به خانه مطبوعات اعلام کرد که معاونت پیشگیری از جرم دادگستری گیلان در نظر دارد دوره مهارت دانش و رفتار (طرح امید) را با مشارکت خانه مطبوعات برای اصحاب رسانه برگزار کند و در این راستا طی روزهای شنبه و یکشنبه ( اول و دوم آبان ماه) برای آقایان و چهارشنبه و پنجشنبه ( ۵ و ۶ آبان) برای خانم ها به طور فشرده و متمرکز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۴ این دوره را برگزار و برای متقاضیان گواهی نیز صادر خواهد شد.

خورسندی ادامه داد:جمعیت هلال احمر گیلان نیز در راستای تحقق اهداف جمعیت هلال احمر  و تقویت توان مدیریتی افکار عمومی در زمان حادثه قصد دارد تیم خبرنگاران بحران را در سطح استان تشکیل دهد تا گام موثری در حمایت روانی جامعه پس از حادثه بردارد.

وی اضافه کرد: برهمین اساس هلال احمر گیلان طی نامه ای به خانه مطبوعات اعلام کرده که قصد دارد به طور مشارکتی و با حضور خبرنگاران عضو خانه مطبوعات گیلان این دوره یک روزه را برگزار کند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان خاطرنشان کرد: علاقمندان به شرکت در این دوره های آموزشی می توانند به خانه مطبوعات گیلان مراجعه و یا تلفنی آمادگی خود را اعلام کنند تا مقدمات حضور  و ثبت نام آنها در کلاس های مذکور فراهم شود.

خورسندی تصریح کرد:یکی از مباحث مهم دوازدهمین جلسه خانه مطبوعات گیلان نیز بحث توسعه و تجهیز ساختمان خانه مطبوعات بود که خوشبختانه رایزنی های صورت گرفته با استانداری و دستگاه های استان این امکان را مهیا کرده تا فضای بهتری برای اعضای خانه مطبوعات فراهم کنیم. ضمن اینکه بودجه خانه مطبوعات گیلان نیز پس از تایید دکتر نوبخت مورد تصویب استاندار و سازمان برنامه و بودجه  استان نیز قرار گرفته و عملیاتی خواهد شد .

وی یادآور شد: یکی دیگر از مصوبات این هفته خانه مطبوعات گیلان تشکیل دو کمیته فرهنگی و ورزشی بود که مورد تصویب اعضای هیات مدیره قرار گرفت و  این دو کمیته  بزودی فعالیت خود را برای گسترش کارهای خانه مطبوعات آغاز خواهند کرد.

وی از اتمام کار ثبت انتخابات دوره جدید هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان خبر  داد و گفت: پروسه سخت و دشوار اداری ثبت انتخابات دوره جدید خانه مطبوعات خوشبختانه تمام شده و منتظر درج آگهی در روزنامه رسمی هستیم.

وی در پایان از پرداخت و واریز جوایز نقدی جشنواره مطبوعات و جشنواره دفاع مقدس سال گذشته به حساب برگزیدگان خبر داد و افزود: با مساعدت و همراهی استاندار و مدیرکل ارشاد اسلامی  گیلان و هیات مدیرخانه مطبوعات تمامی پرداخت ها به افراد انجام شده، ضمن اینکه مرحله اول صدور کارت اعضای خانه مطبوعات به تعداد ۳۴۰ نفر نیز پایان یافته و اعضا می توانند با مراجعه به خانه مطبوعات کارت خود را شخصا تحویل بگیرند.