برگزاری کنگره ملی آقا سیدجلال الدین اشرف در رشت

برگزاری کنگره ملی آقا سیدجلال الدین اشرف در رشت

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: نخستین کنگره ملی آقا سیدجلال الدین اشرف ۱۷ اسفند جاری دردانشگاه گیلان برگزار می شود.
81386616_91333336fcfaf

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری شبستان ولی الله عادلی، مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، اعلام کرد: نخستین کنگره ملیآقا سیدجلال الدین اشرف ۱۷۷ اسفند ماه جاری در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار می شود.
وی با اشاره به استقبال مطلوب پژوهشگران از این کنگره و ارسال آثاری با غنای دینی و علمی بالا به دبیرخانه این کنگره، اظهار کرد: بیش از ۱۲۸ مقاله و اثر علمی از سراسر کشور به دبیرخانه این کنگره ارسال شد.
مدیرکل اوقاف گیلان، اعلام کرد: هیئت داوران با بررسی آثار ارسالی، ۲۷ مقاله برتر را برای چاپ یادنامه آقا سید جلال الدین اشرف برگزیدند.
وی با اشاره به تلاش گسترده خادمان عرصه فرهنگی گیلان در اوقاف استان برای برگزاری این کنگره، اظهار کرد: فعالیت کنگره ملی سیدجلال الدین اشرف از دو سال قبل با همکاری دانشگاه گیلان، معاونت فرهنگی اوقاف کشور و گیلان و همچنین هیات امنای حرم مطهر آغاز شد .
عادلی یادآور شد: مراسم اختتامیه کنگره آقا سید جلال الدین اشرف عصر روز ۱۷ اسفند پس از نماز مغرب در حسینیه حرم مطهر برگزار می شود.
وی تصریح کرد: عصر همان روز پس از نماز مغرب و عشاء، مراسم اختتامیه این کنگره ملی در حسینه اعظم آستان مقدس سیدجلال الدین اشرف برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به وجود نزدیک به یک هزار بقعه متبرکه امام زادگان و سادات جلیل القدر در گیلان، اظهار داشت: آستان مقدس آقا سید جلال الدین اشرف از بقاع شاخص ملی خطه گیلان بوده و تاثیر دینی و فرهنگی بسیاری بر مردم منطقه داشته است.
وی خاطرنشان ساخت: هدف از برگزاری این کنگره ها و کار ویژهایی که سازمان اوقاف در طول سال انجام می دهد تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی …